“Stara dama” i dalje ima samo bod, preokret Napolitanaca u režiji golmana i fudbalera Juventusa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Napolitanci velikim preokretom poslije katastrofalnih grešaka Šćešnog i Kina slavili u derbiju trećeg kola Serija A.

serija a 3 kolo napoli juventus 2-1 Izvor: EPA/CIRO FUSCO

Jedan bod iz tri meča – toliko je sakupio Juventus na početku nove sezone u Seriji A u kojoj ni izbliza ne liči na onaj koji je osvojio devet titula za redom.

Odlazak Kristijana Ronalda očigledno je bio nenadoknadiv gubitak, a to se pokazalo i subotu na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju.

Nakon što je Portugalac zabio dva pogotka u svom prvom meču poslije povratka na Old Traford, Kristijano Ronaldo njegov bivši tim doživio je drugi poraz u samo tri meča.

Napoli je na svom terenu savladao “Staru damu” rezultatom 2:1, poslije velikog preokreta, za koji su zaslužni fudbaleri Juventusa – Vojćih Šćešni i Moiz Kin.

Međutim, “veče tragičara” otvorio je Kostas Manolas koji je u desetom minute dobio loptu iz auta, a onda ju poklonio Alvaru Morati koji pogađa za vođstvo Juventusa u Napulju.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nastavio ga je Lorenco Insinje, odnosno umalo nastavio kada je loptu glavom poslao ka svom golmanu, a Kuluševski presjekao, međutim, David Ospina pobrinuo se da kapiten Napolija svoj jubilarni 400. meč u dresu kluba ne pamti po zlu.

Drugo poluvrijeme donijelo je inicijativu Napolija, iako bi se reklo da su za njihov preokret zaslužni fudbaleri Juventusa.

Insinje je u 56. Minute šutirao, Šćešni je intervenisao, ali loše I loptu je ispustio do Politana koji se odlično snalazi i šalje loptu u mrežu – 1:1.

I onda, kada su se fudbaleri Juventusa odbranili nakon silnih napada domaćih i pomirili sa remijem, u 85. Minute neshvatljiv potez Moiza Kina.

Samo tri minuta nakon što je zamijenio Moratu mladi napadač nakon kornera Napolija je sa pet metara glavom poslao loptu u svoju mrežu, tačnije Šćešni je udarac svog saigrača “skinuo” na samoj liniji, alit u se našao Kalidu Kulibali i zatresao mrežu za konačnih 2:1.

Napoli je tako stigao do trijumfa i maksimalnih devet bodova u novoj sezoni Serije A.