Inzagijev Inter garantuje šou - zabijaju golčine, primaju “otpatke”: Sampa “otela” bod na Marasiju!

Dva puta Inter je vodio, ali je osvojio samo bod u Đenovi!

serija a isampdorija inter 2-2 Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA

Umjesto uspavanke u matine terminu, na kakve smo navikli, pravi šou u duelu Sampdorije i Intera.
I upravo to možemo da očekujemo od Intera ove sezone, koji je nakon odlaska Lukakua i Hakimija i (zasad trenutnim) prekidom karijere Eriksena pretrpio ozbiljne promjene.

Dva puta “neroazuri” su vodili u nedjelju, i to nakon golčina Dimarka i Lautara, ali to nije bilo dovoljno protiv Sampe koje je znala da pospremi “otpadak”, a onda i sama postigne prelijep pogodak za remi 2:2 u Đenovi!

Potez kola viđen je u 18. minutu, kada je Federiko Dimarko, momak koji ove sezone po treći put kreće ispočetka u Interu, “pokupio paučinu” na Auderovom golu.

Bio je to njegov prvenac u dresu Intera za koji je debitovao još 2015. godina, ali je dva puta odlazio da bi ove sezone potražio treću sreću u svom matičnom klubu".

"Ovaj gol čekao sam od svoje pete, šeste godine kada sam počeo da treniram u Interu. Ja sam interista od rođenja, a još kao klinac dolazio sam na tribine. Ovo danas je kao da sam zabio dva gola odjednom", rekao je uzbuđeni Dimarko italijanskim novinarima na poluvremenu.

Ali Inter je još u prvih 45 minuta pokazao i svoju drugu stranu.

Fudbaleri u crno-plavom dozvolili su japanskom štoperu u redovima domaćih, Maji Jošidi da se uz malo sreće upiše u strijelce, mada bi se moglo govoriti i o autogolu Edina Džeke, od koga se lopta odbila u mrežu.
I onda ponovo majstorija Inzagijevog Intera!

Darmijan je odlično probio po desnoj strani, Džeko razvukao štopere, a Lautaro iz prve opalio za novo vođstvo Intera - 2:1.

Sampdorija je međutim, ekipa koja se ne predaje I koja zna da otkine bodove Interu, kao što je bilo I u januaru. Tada su uzeli tri, a ove nedjelje jedan bod zahvaljujući Auđelu, koji je pokazao da i ekipa iz Đenove zna da postigne lijep pogodak.

Na semaforu je stajalo 2:2 , bio je to tek 47. Minut, međutim, ni preostale 43, ni šest minuta nadoknade nisu donijele novu promjenu rezultata.

A mogli su I jedni do sva tri boda.

Korea je nakon što je zamijenio Lautara u dva navrata bio u odličnoj prilica, a petnaest minuta prije kraja D’Ambrizio je bukvalno sa gol-linije izbacio loptu i spriječio potpuni preokret Sampdorije.