Ronaldo, skloni se, tu je Džesi Lingard! Nemanja mu dodao loptu, on je zakucao u 90. za pobjedu Junajteda!

Na kraju je David De Hea ipak morao da odbranom "ovjeri" trijumf crvenih đavola protiv Vest Hema - 2:1!

premijer liga vest hem junajted 1 2 Izvor: Profimedia

Kristijano Ronaldo ponovo je dao gol za Mančester junajted, ali nije on heroj. To su golman David De Hea, jer je u 95. minutu odbranio penal Vest Hemu i sačuvao 2:1, a uz njega i sjajni Džesi Lingard, koji je taj rezultat i postavio!

Iako je u 35. minutu izbjegao ofsajd zamku i izjednačio na gostovanju Vest Hemu, Portugalac se u završnici poklonio majstorskom potezu svog saigrača Lingarda.

Sjajni ofanzivac je u 89. minutu prihvatio loptu od Nemanje Matića, našao prostor da šutne sa oko 15 metara i to uradio maestralno, pogodivši gornji desni ugao gola golmana Lukaša Fabijanskog.

Tim potezom, on je donio pobjedu Junajtedu 2:1 na Olimpijskom stadionu, na kojem je prošle sezone nastupao kao domaći igrač za Vest Hem.

Doduše, ogromne zasluge za pobjedu moraju ići i Davidu De Hei, jer je u 95. minutu "skinuo" šut veterana domaćih Marka Nobla iz penala. Bacio se Španac u lijevu stranu i pročitao gde će klupska legenda Vest Hema šutirati.