"Zmajice" ispustile prvu pobjedu u kvalifikacijama za SP: Maltežanke stigle do boda u 90+5!

Igračice Samire Hurem su remizirale sa Maltom

kvalifikacije svjetsko prvenstvo 2023 malta bih Izvor: Promo/FS BiH

Fudbalerke BiH planirale su da se, za poraz od Crne Gore u Zenici (2:3) na startu kvalifikacija za Mundijal 2023, iskupe na Malti.

Bile su na korak od željenog trijumfa - ali su poklekle u 95. minutu!

MALTA – BiH 2:2 (0:2)
/Faruđa 81, 90+5 - Nikolić 6, Jelčić 33/

"Zmajice" su defanzivni bedem Maltežanki probile u šestom minutu, kada je drugi gol u ovom kvalifikacionom ciklusu postigla fudbalerka Bajera i kapitenka BiH Milena Nikolić.

Maja Spasojević, napadač Sarajeva, je u 33. minutu uduplala vođstvo, ali nije to bilo dovoljno za trijumf...

Sve do 81. minuta, bilo je 0:2, a onda je dva pogotka postigla Marija Faruđa, u 81. i petom minutu nadoknade, i šokirala igračice Samire Hurem.

U preostalim utakmicama, favoriti grupe Rusija i Danska rutinski su odradili posao protiv Crne Gore i Azerbejdžana.

Ruskinje su "petardom" ispratile kući crnogorsku selekciju (5:0), dok je Danska bila još ubjedljivija na gostovanju u Bakuu (0:6).
Kvalifikacije za SP 2023 nastavljaju se u oktobru, kada će BiH igrati upravo protiv Danske i Rusije.

Dankinjama će gostovati 21. oktobra od 18 časova, dok će selekciju Rusije ugostiti pet dana kasnije od 14 časova.

Plasman na prvenstvo svijeta, koje se igra od 20. jula do 20. avgusta 2023. godine u Australiji i na Novom Zelandu, izboriće devet pobjednika kvalifikacionih grupa, dok će drugoplasirane ekipe ići u plej-of.