Arsenal vlada sjevernim Londonom! Artetina lekcija blijedom Totenhemu, Kejn se nije vidio u gradskom derbiju

Arsenal ubjedljiv protiv Totenhema

Arsenal-pobedio-Totenhem-Kejn-se-nije-video Izvor: Profimedia

Londonom vlada Arsenal. Bar na neko vrijeme.

U gradskom derbiju su izabranici Mikela Artete deklasirali Totenhem - 3:1 (3:0). Bila su im potrebna 34 minuta da sve riješe.

Od prvog minuta su "tobdžije" diktirale tempo, bili su agresivniji, konkretniji i brzo su za sve to nagrađeni i golom.

U 12. minutu je Smit Rou donio prednost domaćem timu. Onda je u 27 minutu viđena prelijepa akcija. Smit Rou je dodao do Obamejanga koji mu je iz prve petom poslao loptu u prostor, a onda je dobio nazad i matirao Ljorisa.

U 34. minutu je Saka, uz malo sreće, pogodio za 3:0 i tako riješio sve dileme. Son je u 79. minutu samo uspio da ublaži poraz.

Najbolji igrač "pijevaca" Hari Kejn je bio neprimjetan na ovoj utakmici. Poslije svih spekulacija oko prelaska u Mančester siti još uvijek nije uspio da postigne pogodak u Premijer ligi.

Arsenal u narednom kolu gostuje Brajtonu, dok Totenhem dočekuje Aston Vilu.