Goleada i prva pobjeda Veleža ikad u Posušju, Leotar slavio u srpskom derbiju!

Autori Bojan Jakovljević Autori Dragan Šutvić

Velež ostvario prvi trijumf u sezoni još od 28. avgusta, jedan gol odlučio pobjednika u duelu Leotara i Radnika.

m:tel premijer liga bih 12. kolo posušje velež 2:4 leotar radnik  1:0 Izvor: Promo/HŠK Posušje

Od osnivanja m:tel Premijer lige BiH, Velež do danas nije upisao pobjedu na stadionu "Mokri dolac" u Posušju.

Ove subote uspio je da prekine tu neugodnu tradiciju i u pravoj goleadi slavi 4:2 (2:0)!

POSUŠJE - VELEŽ 2:4 (0:2)

Četiri puta do sada su "rođeni" gostovali u Posušju – i sva četiri su poraženi, a danas su konačno uspjeli da slave, što se dalo naslutiti već nakon prvih prvih 45 minuta današnjeg sudara.

Navijači mostarskog kluba, koji za pobjedu u ovoj sezoni nije znao od 28. avgusta, mogli su da počnu da slave već na poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 0:2.

Velež je poveo u drugom minutu, kada je jedanaesterac u pogodak pretvorio Denis Zvonić.

Dario Krišto je u svom šesnaestercu oborio Harisa Ovčinu, dosuđen je penal, a kapiten Veleža je isti rutinski realizovao.

"Plavo-bijeli" su do izjednačenja mogli da stignu u 32. minutu, ali sreće nije imao Tomislav Barišić – lopta je nakon slobodnog udarca sa dvadesetak metara od gola uzdrmala stativu.

Kad Fortuna nije pogledala njega – jeste lijevog beka Veleža Slavišu Radovića, koji je samo dva minuta kasnije uduplao prednost, i to na sjajan način!

Nakon jednog slobodnog udarca Veleža sa desne strane, odbrana Posušaka je nakratko intervenisala, a onda je Obren Cvijanović glavom spustio loptu za Radovića, koji iz daljine nije oklijevao - "raspalio" je po lopti sa 22-23 metra od gola i postigao jedan od najljepših pogodaka sezone!

U nastavku još tri gola.

Mehmed Ćosić iskoristio je u 55. minutu proigravanje Brandaa, te poviso na 0:3, da bi nakon toga Serdarušić uspio da smanji zaostatak domaćih. Ipak, već u narednom napadu tri gola prednosti Veležu je donio Pršeš. Sve što su domaći uspjeli do kraja je još jedan pogodak, koji je postigao Leko.

POSUŠJE: Galić, Šuta, J. Barišić, T. Barišić, L. Begić (76. Blagojević), D. Begić, Krišto, Ilinković (66. Leko), Serdarušić, Lauš (60. Landeka), Vukoja. Trener: Stipe Balajić.

VELEŽ: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, (83. Peco) Pršeš, Ćosić, Cvijanović (83. Osmić), Ovčina (84. Fereira), Hasanović, Vehabović (63. Anđušić), Dejanović (46. Brandao).Trener: Feđa Dudić.

LEOTAR - RADNIK 1:0 (0:0)

U isto vrijeme odigran je duel Leotara i Radnika, u kojem su domaći slavili minimalan trijumf.

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle. Deset minuta prije odlaska na odmor, glavom je šutirao Ognjen Todorović, ali je lopta završila malo pored gola Radnika, da bi u finišu prvog dijela lopta pogodila prečku Leotarovog gola nakon što je Velibor Đurić zakačio loptu.

U nastavku je ipak viđen gol. Đoko Milović uspio je da realizuje jednu šansu Trebinjaca i donese veliko slavlje navijačima na "Policama".

LEOTAR: Vukanović; Milović, Todorović (55. Paranos), Maksimović (55. Milić), Sekulović, Aćimović (80. Andrić), Đurić (46. Prebiračević), Perišić, Arsić, Bosančić, Zec (71. Ristić). Trener: Branislav Krunić.

RADNIK: Hodžić; Nikić, Batar, Sušić, Popara (77. Hasukić), Blagojević (63. Tahrić), Ristanović, Marković, Đurić (63. Gogić), Pantelić, Šubert. Trener: Vlado Jagodić.

Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje/Čedomil Mucović