Nevjerovatni Bilbija - dva gola za samo 15 minuta! Zrinjski pregazio Širokobriježane!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogodak Nemanje Bilbije za savršen het-trik poništen zbog ofsajda, ali su "plemići" ipak stigli do četvrtog gola

premijer liga bih zrinjski široki brijeg  Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski je za pola sata riješio duel protiv Širokog Brijega, na poluvremenu imao 3:0, a do kraja postigao još jedan pogodak, iako je mogao i mnogo više.

"Plemići" su demolirali Širokobriježane rezultatom 4:0 u meču u kojem se sve dešavalo pred golom gostiju, a prvo ime i ove subote bio je Nemanja Bilbija.

Napadač Zrinjskog postigao je dva gola za 15 minuta, a mogao je i do het-trika, da Mašić u finišu prvog dijela nije bio sebičan.

Prvi gol postigao je u 12. minutu nakon auta, a onda odličnog centaršuta sa desne strane.

Samo tri minuta poslije pogotka glavom, Bilbija je postigao i drugi pogodak.

Bilo je to još jedno ubacivanje sa strane, a napadač Zrinjskog je iz prve šutirao i stigao do svog 96. pogotka u Premijer ligi BIH.

Zrinjskom nije trebalo ni pola sata da stigne do vođstva 3:0.

Igrao se 28. minut kada je Bašić ubacio iz slobodnog udarca sa desne strane, a lopta je prošla kroz gužvu u šesnaestercu Širokog Brijega i završila u mreži Miškića.

Potpunu dominaciju u dosadašnjih 45 minuta Zrinjski je mogao da kruniše još jednim pogotkom, međutim, Mašić je bio prilično sebičan.

Nakon što je Bilbija presjekao jednu loptu Mašić se našao iza kompletne odbrane gostiju pred Miškićem, imao je potpuno samog Bilbiju, ali ga nije "počastio“ asistencijom za het-trik već je sam šutirao i promašio cijeli gol.

Dvadesetjednogodišnji Mašić imao je još jednu stopostotnu priliku koju mu je namjestio Bilbija, međutim, nije uspio da se upiše u strijelce. Ovi promašaji teško su pali mladom fudbaleru Zrinjskog koji je prilikom izmjene teren napustio u suzama, potom i zagrlio trenera Jakirovića koji ga je tješio.

Zrinjski je ipak stigao do četvrtog gola, a strijelac je bio Jakovljević, kojem malo treba kod prekida. Defanzivac "plemića" postavio je konačnih 4:0.

U finišu susreta Bilbija je pogodio desnom nogom za savršen het-trik nakon pogotka glavom i ljevicom, međutim, ovaj gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

Nakon ovog trijumfa Zrinjski je sa 27 bodova preuzeo bar na kratko prvu poziciju na tabeli, ispred Tuzla sitija koji ima 25 bodova, ali i dvije utakmice manje.