Bajer nije propustio ovu šansu: "Farmaceuti" slavili u Bilefeldu, sa šampionom su u "egalu" pred spektakl na Baj Areni!

Pobjedom nad Arminijom, Bajer se izjednačio sa braniocem titule pred međusobni okršaj zakazan za 17. oktobar!

bundesliga 7. kolo arminija bajer 0 4 Izvor: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Moćni Bajern "okliznuo" se u domaćem sudaru sa Ajntrahtom, a to je Bajer Leverkuzen znao da iskoristi:

"farmaceuti" su se, rutinskom pobjedom u Bilefeldu, bodovno izjednačili sa Bavarcima na liderskoj poziciji Bundeslige, pred međusobni okršaj koji dolazi odmah nakon reprezentativne pauze:

ARMINIJA – BAJER 0:4 (0:2)
/Diabi 28, Šik 34, 57, Demirbaj 90+1/

Poveo je Filip Kostić ranije tokom večeri tim Ajntrahta ka prvoj pobjedi u sezoni, a na tome su im se zahvalila ekipa sa Baj Arene, koja nije propustila šansu da se nađe u egalu sa bavarskim gigantom.

Musa Diabi je u 18. minutu doveo Bajer do vođstva svojim četvrtim golom u sezoni, dok je šest minuta kasnije odličan niz koji traje od početka takmičarske godine nastavio i Patrik Šik, poslije proigravanja mlade nade Bajera i njemačkog fudbala Florijana Virca.

Izvor: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Reprezentativac Češke je peti put u sezoni matirao protivničke golmane, a u 57. minutu, drugim golom na meču, potvrdio pobjedu koju je, u prvom minutu nadoknade, sa bijele tačke dodatno uljepšao Kerem Demirbaj.

Možda je, ipak, u ovom meču sve moglo da bude drugačije – da je Arminiji odmah nakon vodećeg gola Bajera priznat gol za 1:1.

Petom je mrežu favorizovanog gosta zatresao Patrik Vimer, ali je jedan od njegovih saigrača uticao na igru, pa je dosuđen ofsajd, pa je majstorija mladog Austrijanca morala da padne u zaborav...

Petim trijumfom u sezoni, Bajer se "napunio" samopouzdanjem pred dvosedmičnu reprezentativnu pauzu, ali i pred derbi sa Bajernom koji će igrati u nedjelju, 17. oktobra, na Baj Areni!