Konačno pobjeda "zmajića"! Selekcija Slobodana Starčevića pobijedila u Luksemburgu!

Autor Nemanja Majstorović

Šanse da se U21 reprezentacija nađe na EURU u Gruziji i Rumuniji ipak su samo u domenu teorije.

Mlada Bosna i Hercegovina upisala prvu pobjedu Izvor: FENA

Nakon četiri utakmice bez pobjede, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine konačno je upisala pobjedu.

Izabranici Slobodana Starčevića savladali su Luksemburg rezultatom 2:0 u gostima i tako stigli do prvog trijumfa u kvalifikacijama za EURO koji će se održati 2023 godine u Gruziji i Rumuniji.

Prvo poluvrijeme nije mnogo obećavalo, a nakon 45 minuta bez golova u nastavku "blickrig" selekcije BIH – dva gola u razmaku od tri minuta.

"Zmajiće" je u vođstvo u 57. minutu doveo igrač Čukaričkog Milan Savić, nakon asistencije Amara Dedića, a nakon samo tri minuta bilo je već 2:0!

Ovog puta pogodio je asistent kod prvog gola, Dedić i tako "ovjerio" tri boda.

Sljedeću utakmicu "zmajići" igraju 12. novembra, kada će gostovati Švedskoj, koja je danas odigrala 1:1 sa Italijom.

Upravo te dvije selekcije drže vrh tabele sa 11, odnosno deset bodova, tako da su šanse BIH da se nađe u Gruziji i Rumuniji i dalje minimalne.