"Srpski Mesi" zapalio Grčku - dva komada za poluvrijeme: Spektakl u Solunu, PAOK imao 4:1 pa spasavao živu glavu!

Autor Nemanja Majstorović

Andrija Živković je prvi put poslije pet mjeseci uspio da se upiše u strijelce.

Andrija Živković dao dva gola za PAOK Izvor: Profimedia

Vraća se Andrija Živković u staru formu - proradio je poslije pet mjeseci.

Reprezentativac Srbije je bio dvostruki strijelac u spektakularnom meču PAOK-a i Volosa, ali ni sa tako sjajnim učinkom njegova ekipa nije uspjela da trijumfuje.

PAOK i Volos su u šestom kolu Superlige Grčke remizirali 4:4, a sve nakon što su crno-bijeli iz Soluna na poluvremenu imali vođstvo 4:1!

Loše je počeo meč po PAOK, pošto je Volos poveo u 14. minutu preko Van Verta, da bi potom manje od 20 minuta bila dovoljno ekipi iz Soluna za veliki preokret.

Mihailidis je izjednačio, Čuba Akpom je donio prvu prednost, da bi Andrija Živković zatresao mrežu Volosa dva puta - prvo u 32. minutu, a onda i 10 minuta kasnije, opravdavši nadimak "srpski Mesi" koji su mu prošle sezone pripisivali navijači PAOK-a.

To su ujedno bili i njegovi prvi golovi od 9. maja ove godine.

Ipak, tu nije bio kraj ovog spektakularnog duela, pošto je Julijan Bartolo smanjio na 4:2, a Kevin Rosero unio pravu tenziju u meč.

Na kraju, Vieirinja je u 80. minutu propustio šansu iz penala za peti gol PAOK-a, da bi dva minuta kasnije, Rajner je postigao pogodak za 4:4 i šok u Solunu. Srpski internacionalac i takođe bivši igrač Partizana Živko Živković, presjedio je ovaj meč na klupi PAOK-a.

Nije PAOK uspio da izdrži i izdvoji se na prvom mjestu šampionata Grčke, pošto bi sada Olimpijakos u svom meču 6. kola mogao da ih pretekne na čelu Superlige.