Olimpijakos se za sve pita: PAOK poslije 3 godine srušen u Solunu!

U derbiju grčkog prvenstva Atinjani pobijedili kao gosti šampiona i pobjegli na "plus pet" pred početak plej-ofa.

Paok-Olimpijakos-0-1-sportske-vijesti Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

Krcat stadion "Tumba" i uzavrela atmosfera dočekali su Olimpijakos u derbiju 25. kola prvenstva Grčke...

Svašta se prethodnih mjesec dana dešavalo na plavo-bijelim obalama Mediterana. Navijači PAOK-a imali su masovne proteste na ulicama Soluna, kao rekacija na mišljenje da vlada Grčke favorizuje klub iz Pireja.

Taman kada su se strasti stišale, na red je došao derbi. I to baš u Solunu.

Na stotine upaljenih baklji i zastava crveno-bijelih iz Atine stvorili su dimnu zavjesu pod kojom se igralo dobrih deset minuta. Toliko je i trajao početni pirotehnički šou Paokara.

Ali, ništa večeras nije moglo da pomogne šampionu...

Olimpijakos je pobijedio 1:0 i u Atinu nosi velika tri boda, koja poslije pretposljednjeg kola, a pred početak plej-ofa znače i ogromnih pet bodova prednosti.

Trenutak odluke dogodio se u 49. minutu. Lopta je, činilo se, već bila u korneru, ali tako nije mislio Lazar Ranđelović. Srpski fudbaler tek radi reda vratio ju je u peterac gdje je vrlo neoprezan bio Dimitris Janulis proslijedivši je u sopstvenu mrežu.

Postigao je vrlo brzo i PAOK gol, ali je on poništen pošto je sudija Tobijas Štiler želio pomoću VAR tehnologije da se uvjeri u ispravnost pogotka.

Njemački arbitar nešto kasnije mogao je da svira i penal za domaćina, kada je oboren Ingi Ingason. Ali, nije... PAOK je prvi put od 17. januara 2017. izgubio kod kuće.

Nema sumnje, čeka nas zanimljivo proljeće u Grčkoj, a Štiler sigurno više neće suditi PAOK-u.

Duel portugalskih stručnjaka pripao je Pedru Martinsu.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.