Demonstracija sile na "Olimpiku", Kolarov zapečatio sudbinu Lećea!

Kapiten ''orlova'' je bio ''krivac'' za četvrti večerašnji gol ''vučice'' u duelu sa timom kojem predstoji mukotrpna borba za opstanak u Kalču

Serija A 25. kolo Roma Leće 4 0 Izvor: PAOLO BRUNO/GETTY IMAGES EUROPE

U (silom prilika) drugoj, ujedno i posljednjoj današnjoj utakmici 25. kola Serije A, Roma je na "Olimpiku" lako izašla na kraj sa ekipom Lećea, čiju sudbinu je pogotkom deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka zapečatio Aleksandar Kolarov:

ROMA – LEĆE 4:0 (2:0)
/Under 13, Mkitarjan 37, Džeko 69, Kolarov 80/

Kapiten reprezentacije Srbije je postigao svoj ukupno šesti, a večeras četvrti gol Rome, krunisavši na taj način ne samo svoju veoma dobru partiju, već i veoma lijepu akciju svog tima.

Pored nosioca kapitenske trake "orlova", najzaslužniji za trijumf Rome su – kapiteni još dvije reprezentacije, Jermenije i Bosne i Hercegovine, Henrik Mkitarjan i Edin Džeko, koji su u večerašnjoj "rapsodiji" učestvovali golom i asistencijom.

Defanzivni bedem Lećea probijen je u 13. minutu, kada je Mkitarjan po oduzetoj lopti asistirao Čengizu Underu koji se pred gol rivala ubacio iz drugog plana i lako poslao loptu u mrežu.

Svoju odličnu partiju na "Olimpiku" Jermen je začinio pogotkom osam minuta prije odlaska na odmor. Proigrao ga je Džeko, koji je u 69. minutu pogodio "iz drugog pokušaja", a 11 minuta kasnije, Kolarov je postavio konačnih i za oko navijača Rome prelijepih 4:0.

Trijumfom nad Lećeom Roma je prekinula niz bez pobjede, koji je trajao četiri kola, ali i prepolovila zaostatak za četvrtoplasiranom Atalantom, koja tek treba da odigra svoj meč 25. kola protiv Sasuola.

Sa druge strane, Leće će bodove za bijeg iz donjeg dijela tabele tražiti na drugom mjestu, ali ga sad očekuje "martovsko ludilo" – dueli sa Atalantom, Milanom i Juventusom.