Ronaldo odigrao 1.000 utakmica u karijeri i opet stigao do rekorda!

I kad ne igra sjajno, Juventus pobjeđuje...

SPAL - Juventus 1:2, Serija A, 25. kolo Izvor: Pier Marco Tacca/Getty Images Europe

Teže nego se očekivalo, osmostruki uzastopni šampion Italije je stigao do pobjede na gostovanju kod "fenjeraša" na stadionu "Paolo Maca" u Ferari, ali pišu se bodovi odnosno 19. pobjeda u sezoni.

SPAL - JUVENTUS 1:2 (0:1)

Prednost Juventusa, nakon nepotpunog kola iznosi četiri boda. Svoj meč u ovoj rundi treba da odigraju Lacio (na gostovanju Đenovi) i Inter (protiv Sampdorije), pa ćemo tek nakon tih utakmica znati da li je aktuelni šampion stekao dodatnu prednost.

Najzaslužniji za nova tri boda "Stare dame" iz Torina bio je Kristijano Ronado, koji je i na 11. uzastopnoj utakmici bio strijelac što je dosad u Italiji uspjelo jedino Fabiju Kvaljareli i Gabrijelu Batistuti.

Sve Ronaldove utakmice

Sporting B: 2, Sporting: 31, Mančester junajted: 292, Real Madrid: 438, Juventus: 73, Portugal: 164.

A sve to na jubilarnoj hiljaditoj utakmici u profesionalnoj karijeri. Portugalac je u 39. minutu rutinski završio akciju koju je kreirao Huan Kvadrado i pogodio mrežu Etrita Beriše - 0:1.

Prethodno je dva minuta ranije, SPAL spasila prečka poslije udarca Paula Dibale, da bi Juve udvostručio vođstvo tek u 60. minutu golom Arona Remzija.

Po desnoj strani je prošao Dibala i uputio dubinsku loptu za Škota, koji je majstorski lobovao Berišu i praktično riješio pitanje pobjednika - 0:2.

Međutim, samo devet minuta kasnije, SPAL je uspio da smanji rezultat iz jedanaesterca i uvede meč u neizvjesnu završnicu. Oboren je u kaznenom prostoru Simone Misiroli, a poslije konsultacija iz VAR sobe, arbitar Federiko La Penja je pokazao na bijelu tačku

Strijelac je bio Andrea Petanja, koji je u jednu stranu poslao loptu, a u drugu golmana Vojćeha Šćešnog - 1:2.

Pokušavao je domaćin do kraja da stigne do izjednačenja, ali je Juve do kraja ipak bio bliži pogotku s obzirom da je 86. minutu Ronaldo pogodio prečku.