"Iz keca u dvojku", pa šok u 95. minutu na Emirejtsu: Arsenal bez pobjede u derbiju Londona i donjeg dijela tabele

Mora to mnogo bolje.

premijer liga arsenal kristal palas 2 2 Izvor: Profimedia

Arsenal i Kristal palas remizirali su u posljednjem meču 8. kola Premijer lige, pošto je u derbiju Londona, ujedno i donjeg dijela tabele, prema svemu viđenom došlo do najpravednijeg rezultata.

"Tobdžije" su vodile, pa gubile, a na kraju su u 95. minuta postavile konačnih: Arsenal - Kristal palas 2:2 (1:0).

Nakon lošeg početka sezone Arsenal je vezao pet pobjeda, ali sada su u nizu od dva "iksa" i to u mečevima za koje se očekuje da inače dobijaju. Prvo su remizirali sa Brajtonom, a sada i sa Palasom koji je sve do posljednjeg minuta utakmice imao vođstvo i više će žaliti što se kući ne vraća čitavog plena.

Obamejang je već u 8. minutu doveo u vođstvo Arsenal, da bi nakon propuštenih šansi Kristijan Benteke sjajno riješio kontru i poravnao rezultat u 50, da bi onda i Eduar "poceijpao" mrežu Ramsdejla u 73. minutu.

Sjajni mladi engleski fudbaler Konor Galager je "opljačkao" Lokongu, Olise je produžio za Eduara, a njegov udarac bio je neodbranjiv. To se može reći i za šut Tirnija u 87. minutu, koji je zaustavila prečka, međutim Lakazet se pokazao kao heroj "tobdžija" kada je izjednačio nakon odbitka u posljednjim sekundama.