Salah plesao i "lomio kičme", Firmino pogađao! Liverpul se igrao, a Ranijerija čeka velika borba za opstanak

Liverpul demolirao Votford, Salah briljirao, Firmino dao tri gola.

premijer liga votford liverpul 0 5 Izvor: Profimedia

Imao je Jirgen Klop prije početka meča problem zbog neigranja dvojice Brazilaca - Alisona i Fabinja, ali je i bez njih ekipa ostvarila ubjedljivu pobjedu.

Na gostovanju su demolirali Votford - 0:5 (0:2). Na golu je bio mladi Kaomin Keleher koji skoro da nije imao posla.

Za to vrijeme je Mohamed Salah plesao po terenu i pokazao je zbog čega je u ovom trenutku vjerovatno najbolji fudbaler svijeta.

Prvo je u devetom minutu spektakularnim potezom, spoljnom, poslao loptu u prostor za Manea. Sadio je šutirao iz prve i završio sjajnu akciju. U 37. minutu je Milner prošao po strani i poslao povratnu loptu u peterac gde je Roberto Firmino bio potpuno sam i lako proslijedio loptu u praznu mrežu.

Potom je u 52. minutu viđena sporna situacija. Endi Robertson je poslao loptu ka Salahu, štoper Krejg Katkat je uklizao kako ona ne bi stigla do Egipćanina, golman Ben Foster je nije uhvatio, a Firmino je natrčao i dao gol. Salah je bio u ofsajdu, izgledalo je da će gol biti poništen, umjesto toga je priznat. Nešto slično kao nedavno sa Kilijanom Mbapeom u Ligi nacija.

Samo dva minuta kasnije je Salah pokazao šta zna i umije. Nešto slično kao u derbiju sa Mančester sitijem. Pored četvorice defanzivaca se odlično snašao. Prvo je prevario Kuča, pa je potom Kucku izbacio sjajnom fintom pošto je ovaj proklizao, a onda maestralno smjestio loptu u mrežu. Konačan rezultat u samoj završnici postavio je Firmino svojim trećim golom na utakmici.

Klopov tim tako pun samopouzdanja putuje u Madrid na gostovanje Atletiku, tamo ih čekaju Fabinjo i Alison, dok je Klaudio Ranijeri u velikim problemima. Sa ovakvom igrom Votford čeka teška borba za opstanak.