Vardi "ošamario" Solskjera - zreo je za otkaz: Lester siti okrenuo Junajted, pobijedili ih treći put uzastopno!

engleska premijer liga lester mančester junajted 4 2  Izvor: Profimedia

Lester siti je treći put uzastopno pobijedio Mančester junajted, iako ima nesumnjivo slabiji tim od "crvenih đavola", ali isto tako nesumnjivo ima i daleko boljeg trenera.

Brendan Rodžers ponovo je održao lekciju Oleu Gunaru Solskjeru kome je kao nikada do sada posao ugrožen. Već se pričalo ove sezone da bi mogao da dobije otkaz, pošto je Junajted izgubio i drugi meč ove sezone u Premijer ligi, dok imaju i dva remija u ukupno osam mečeva, a to se ne oprašta u borbi za titulu.

LESTER SITI - MANČESTER JUNAJTED 4:2 (1:1)

Majstorski pogodak Mejsona Grinvuda u 19. minutu samo je "razljutio" Lester siti koji je već u 31. odgovorio surovim lobom Tilemansa, da bi do potpunog preokreta došlo u 78. kada je Sojundžu doveo "lisice" u vođstvo od 2:1.

Samo četiri minuta kasnije Markus Rašford, koji se konačno oporavio od povrede, vratio se golom, međutim već u narednom napadu - novo vođstvo Lestera. Napravio je "ršum" Perez u 83. minutu i ostavio loptu za Vardija koji je savršenim udarcem "pocijepao" mrežu Davida de Hee i postigao 125. gol u Premijer ligi, šesti protiv "crvenih đavola".

Gostujuće navijače je u očaj bacio i skupo plaćeni Patson Daka, prvim golom u novom klubu u nadoknadi vremena.

Zapitaće se Solskjer šta je ovoga puta pošlo loše po njegov tim, ali ga bar neće prozivati što je Ronalda ostavio na klupi. Počeo je susret, ali ne može se reći da se pretjerano istakao.