ehf evropski kup sloga konversano

Sloga povela, a onda stala! Novi ubjedljiv poraz u Italiji, Konversano slavi!

Dobojska Sloga novim porazom od Konversana oprostila se od takmičenja u EHF Evropskom kupu.

ehf evropski kup sloga konversano Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Rukometaši Sloge pokušali su da se revanširaju iralijanskom Konversanu za poraz 31:24 u prvom meču u petak, ali nisu imali dovoljno energije, kreativnosti, niti čvrstine u odbrani.

Umjesto toga Sloga je upisala novi poraz, u revanšu je bilo 33:25 za Konversano koji zasluženo ide u naredno kolo EHF Evropskog kupa.

SLOGA - KONVERSANO 25:33 (12:13)

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Uspjele su Dobojlije da se vrate nakon minusa iz prvog poluvremena, pa čak i da povedu početkom drugog, ali su onda stali i dozvolili Konversanu da riješi meč.

Zaustavila je Sloga Sedžada Abdurahmanovića na samo dva gola, ali su Roseto (pet golova) i Radovčić ( pet golova) koristili skoro sve svoje šanse, da bi se u drugom poluvremenu razigrao brzi Gabrijele Saita koji je zabio osam golova iz osam pokušaja.

Mijenjao je Vasilić i golmane, pravio izmjene, ali njegova ekipa nije mogla da parira Konversanu, koji je odlično trčao kontre i kažnjavao svaku grešku.

Stanković je i ove večeri bio najraspoloženiji kod Sloge sa osam golova i upravo on i Knežević koji je dao pet golova držali su Slogu u životu i u jednom periodu utakmice vratili nadu, međutim, ona je kratko trajala.

Rukometaši Sloge oprostili su se tako od EHF Evropskog kupa u kojem su izbacili estonski Viljandi i sada se okreću prvenstvu BIH.

U Konversanu je reporter MONDA, a meč iz dvorane „Pala San Đakomo“ pratite uživo na MONDU klikom na Razvoj događaja.

Prekid zbog navijača Konversana

Navijači Konversana zasuli su konfetama gol Sloge na kojem je Bogdanović pa je utakmica na kratko prekinuta.

19:44

20:28 Biće ovo ubjedljiv poraz Sloge

Razigrao se Saita i sada ima već 5/5!

19:38

17:23 Sloga sve bliže novom porazu

Iskoristili su Italijani igrača više poslije isključenja Stankovića, potom nastavili u dobrom ritmu i sada je već šest razlike za Konversano

19:31

17:21 Redaju se golovi Konversana

Sada je Šorši strijelac, Konversano ima četiri gola prednosti i Sloga je u sve većem problemu, posebno što vrijeme radi za Italijane. Tajm-aut Sloge.

19:27

16:18 Nekoliko grešaka Sloge

Nemilosrdni su Italijani koji kažnjavaju sve greške Dobojlija. Mini serijom 3:0 sada su preokrenuli i imaju dva gola prednosti.

19:23

15:14 Miličević!

19:21

14:13 Knežević, pa Stanković za preokret!

19:20

12:13 DEJANOVIĆ!

Odmah sedmerac za Konversano na startu drugog poluvremena, ali Dejanović brani!

19:09

POLUVRIJEME: Sloga - Konversano 12:13

19:09

12:13 Knežević!

Odlična kontra Sloge u posljednjem minutu prvog poluvremena koju završava Knežević! Samo gol zaostatka.

19:07

11:13 Damjanović!

19:04

10:12

Koliko je trebalo Slogi u ovom napadu sa igračem više! Dva promašaja, gotovo izgubljena lopta, na kraju ipak Knežević pogađa.

19:02

9:12 Stanković pogađa sedmerac

Lupo je zaradio isključenje kod Italijana

19:02

8:12 Italijani kažnjavaju promašaje Sloge

Mogla je Sloga na "minus dva" iz kontre, ali je Trifunović promašio, a Konversano to kaznio golom Radovčića

Damjanović zaradio posjekotinu

Prilikom onog prekršaja koji je napravio za isključenje Damjanović je zaradio posjekotinu na nozi

18:48

4:8 tajm aut Sloge

Morao je Vasilić da traži minut odmora i pokuša da prekine seriju Italijana

18:48

18:45

4:6 odlična akcija Konversana

Razvukli su odbranu Sloge, a Moreti je prošao kroz sredinu kao metak i pogodio za dva gola prednosti