Pike spasilac Barse, Salcburg se ne šali! Kad napadači ne mogu, tu je defanzivac da čuva Kumanu posao pred veliki derbi!

Dvije sigurne pobjede domaćih timova, slavili Barselona i Salcburg

Liga-sampiona-Barselona-pobedila-Dinamo-Salcburg-savladao-Volfsburg Izvor: Anadolija/Adria Puig

Završene su prve dvije utakmice u Ligi šampiona i u obje utakmice su pobjedu odnijeli domaći timovi.

Barselona je u Španiji bila bolja od Dinama iz Kijeva (1:0), dok je u Austriji Salcburg savladao Volfsburg (3:1).

Djeluje da je Barsa počela da pronalazi formu, bar ako je suditi po prethodne dvije utakmice. Pobijedili su Valensiju, pa Dinamo.

Jasno je da se napadači i dalje muče i da je i realizacija jedan od problema, ali kada već oni ne mogu da daju gol tu je zamjenik kapitena. U 36. minutu je Alba centrirao, a Pike je ostao sam i smjestio je loptu u mrežu.

Uveo je Kuman Kutinja, Fatija, Aguera, ali ni oni nisu uspjeli da postignu gol pred punim stadionom. Ronald Kuman je tako sačuvao posao pred najveći derbi, pošto u nedjelju dočekuju Real.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Salcburg je na korak do plasmana u eliminacionu rundu. Na svom terenu su lako izašli na kraj sa Volfsburgom - 3:1 (1:1).

Poveli su preko Adejemija u trećem minutu, ali je Nemeka u 15. izjednačio. U drugom poluvremenu je na scenu stupio Okafor i golovima u 65. i 77. minutu je stavio tačku na meč.

Austrijanci su poslije tri kola prvi na tabeli i ako budu slavili i u Njemačkoj početkom novembra obezbijedili bi nastavak takmičenja.