mitjiland - crvena zvezda 1:1 liga evrope

Zvezda vodila, pa se hvatala za glavu - bod k'o kuća! Crveno-bijeli neporaženi u Danskoj, čvrsto drže prvo mjesto!

Srpski šampion neporažen i poslije tri kola u grupnoj fazi Lige Evrope!

mitjiland - crvena zvezda 1:1 liga evrope Izvor: Profimedia

Nakon tri kola grupne faze u Ligi Evrope - Crvena zvezda je lider!

Sedam osvojenih bodova, nakon što je u Danskoj remizirano protiv Mitjilanda (1:1), daju crveno-bijelima odlične šanse da se narednog proljeća nađu u jednom od moguća dva evropska takmičenja. Vjerovatnije u Ligi Evrope, pošto ekipi Dejana Stankovića predstoje dvije utakmice na domaćem terenu, a već imaju pet bodova više od trećeplasiranog tima u grupi.

Mitjiland - Crvena zvezda 1:1 (0:0)

Mogla bi Crvena zvezda da žali i za kompletnim plijenom, pošto je dvadeset minuta imala prednost, ali stanje na terenu pokazuje da je remi rezultat po mjeri. Mitjiland je bio bolji rival u prvom dijelu meča, kada je Zvezdu nekoliko puta spasio Milan Borjan, a napad srpskog šampiona nije baš sjajno funkcionisao.

Izlazak Filipa Falka i ulazak Bena ''u manevar'' kao da su prijali crveno-bijelima, pa je srpski tim djelovao opasnije. Odmah je Mirko Ivanić zatresao mrežu nakon Degenekovog centaršuta koji je ličio na onaj iz Salcburga, a Dioni uspio glavom da skrene loptu ka strijelcu prvog pogotka na meču.

Ipak, i pored velikog iskustva koje crveno-bijeli imaju u evropskim utakmicama, prednost nije sačuvana. Nesporazum u odbrani kaznio je Dir koji je iskoristio što se lopta odbila od stative baš na njegovu nogu... Bio je Milan Borjan blizu, malo je falilo da interveniše, ali nije uspio da spriječi pogodak.

Do kraja susreta Ben je pogodio stativu, a Mitjiland imao nekoliko solidnih šansi i terensku inicijativu koju nisu uspjeli da materijalizuju.

KRAJ - 1:1!

Nakon meča protiv Mitjilanda, Crvena zvezda može da bude zadovoljna bodom koji je osvojila, iako je imala prednost na ovom gostovanju.

Danski predstavnik bio je bolji rival, ali nije osvojio tri boda, pa sada ima samo teoretske šanse za prolaz u nokaut fazu.

20:31

90. minut - EVANDER!

Šokirao je Brazilac Milana Borjana, iz mrtvog ugla pokušao da ga savlada, ali golman crveno-belih od stative izbija loptu u teren.

20:30

GOL DIRA!

Ovako je Mitjiland izjednačio u Danskoj:

Drugi gol na meču Mitjilanda i Crvene zvezde.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:28

87. minut - DIONI!

Idealnu priliku servirao mu je Milan Rodić, ali francuski napadač nije uspeo ni da zahvati loptu iz odlične pozicije. Na kraju je dosuđen njegov faul u napadu...

20:26

83. minut - Žuti karton za Ivanića!

Neverovatna scena na terenu u Herningu. Mirko Ivanić je ostavio loptu pored aut-linije Rodiću koji je trebalo da je vrati u igru, a sudija mu je zbog toga pokazao žuti karton.

20:22

IZMENA!

Gelor Kanga izlazi iz igre, a na terenu je Radovan Pankov. On će se preseliti u poslednju liniju, a Seku Sanogo zauzeti mesto u veznom redu.

20:21

79. minut - BEN, STATIVA!

Odmah nakon što je Zvezda primila gol, El Fardu Ben je mogao da donese novu prednost. Njegov šut završio je na stativi, a lopta se odbila van terena.

20:19

78. minut - GOL, IZJEDNAČENJE!

Loše je reagovala odbrana crveno-belih! Stativa je pomogla Zvezdi kod prvog šuta, ali je Dir iz drugog plana pogodio praznu mrežu. Štoperi nisu dobro pokrili odbitak u kaznenom prostoru.

20:15

Druga izmena Mitjilanda!

Brazilski napadač Maroni ulazi u igru imesto Isaksena, a Bo Hendriksen pokušava da prodrma napad svog tima.

20:09

GOL IVANIĆA!

Pogledajte pogodak koji je doneo prednost crveno-belima:

Prvi gol na meču Mitjiland - Crvena zvezda.

20:06

Poslušajte navijače Zvezde!

Sjajnu atmosferu na stadionu Mitjilanda napravile su pristalice crveno-belih.

Pogledajte kako to izgleda:

20:04

Prva izmena domaćih

Na terenu je Viktor Lind, a iz igre je izašao Kajuste koji je malopre opomenut.

19:59

58. minut - GOOOOOL, ZVEZDA VODI!

Mirko Ivanić je strelac! Prvi gol Zvezdinog ofanzivna u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja.

Miloš Degenek je uputio centaršut, Lois Dioni glavom namestio loptu, a Ivanić savladao golmana Olafsona udarcem koji mu je prošao između nogu.

19:58

57. minut - Žuti karton!

Prva opomena za fudbalere Mitjilanda, mladi Kajuste je dobio žuti karton zbog povlačenja Mirka Ivanića.

19:57

IZMENA!

Dejan Stanković pravi drugu promenu na večerašnjem meču. Umesto Filipa Falka u igri je sada Lois Dioni, što pravi promenu i u rasporedu igrača. Ben će se povući nazad, a Dioni biti najistureniji igrač tima.

19:53

51. minut - Tempo, ali bez šansi!

Nema pravih prilika u nastavku meča, ali Crvena zvezda igra malo slobodnije nego u prvom delu.

19:47

Nastavljamo!

Crveno-beli imaju prvi napad u drugom delu meča u Herningu.

19:46

IZMENA!

Nenad Krstičić će igrati drugih 45 minuta protiv Mitjilanda, a on je zamenio Slavoljuba Srnića, jedinog igrača koji je imao žuti karton.

19:38

Poluvreme u Bugarskoj - 0:1!

Rikardo Orta postigao je jedini gol u prvom delu meča u Razgradu, pa Braga ima prednost protiv Ludogoreca.

19:32

POLUVREME - 0:0!

Bez golova u prvih 45 minuta meča u Danskoj. Sudeći po onome što smo gledali, Crvena zvezda može biti zadovoljna ishodom ovog dela igre, jer je Mitjiland ostavio bolji utisak.

Borjan je upisao dve dobre intervencije, a u jednom trenutku pomogla mu je i stativa. Srpski šampion pretio je preko Kange, Bena, Ivanića i Falka koji su imali po jedan udarac sa distance, ali nije bilo previše opasnosti.

19:28

42. minut - FALKO!

Uspeo je da odbrani njegov udarac Olafson, ali raduje što je Zvezda konačno pripretila. Filipo Falko je šutirao sa 25 metara, ali je mladi golman paradom zaustavio pokušaj.

19:27

41. minut - SISTO!

Ponovo preti Pione Sisto. Njegov udarac sa dvadesetak metara ukrotio je Milan Borjan, koji je imao mnogo posla u prvom delu meča. Mitjiland je ostavio bolji utisak u dosadašnjem delu susreta.

19:26

39. minut - Žuti karton!

Slavoljub Srnić je prvi opomenut igrač na večerašnjem meču, a žuti karton dobio je zbog faula na sredini terena.

19:20

33. minut - STATIVA, OSTAJE 0:0!

Imala je sreće Crvena zvezda! Dir se ubacio u napad, našao u kaznenom prostoru gostiju i šutirao po zemlji, ali je savladanom Borjanu pomogla stativa. Lopta se odbila u teren i ostaju 0:0!

19:18

32. minut - SISTO!

Sve je opasniji Mitjiland, koji sada preti i preko igrača koji ima najbolju karijeru. Nekadašnji fudbaler Selte Pione Sisto izvukao se na desnu srtranu, a nakon nekoliko driblinga namučio Borjana.

19:15

29. minut - ISAKSEN!

Neverovatna greška Kange na sredini terena otvorila je kontru Isaksenu, koji je trčao sve do kaznenog prostora. Kreirao je sebi situaciju i šutirao, ali je Milan Borjan boksovao loptu u polje.

19:12

26. minut - IVANIĆ!

Imao je mnogo vremena, imao i priliku da uposli saigrače, ali se odlučio za šut. Ipak, bio je izuzetno neprecizan Mirko Ivanić, koji je loptu poslao na tribine.

19:10

24. minut - Borba se rasplamsala...

Sve je više jakih duela i klizećih startova na sredini terena, a Gelor Kanga i Filip Falko uspevaju da izbore faulove igrača Mitjilanda.

19:03

18. minut - Prvi korner!

Domaći tim je pripretio i nakon udarca iz ugla, ali pokušaj glavom odlazi preko gola. Pokazuje Mitjiland da je mnogo bolja ekipa nego što to pokazuje tabela, na kojoj imaju samo jedan bod.

18:56

10. minut - ANDERSON!

Kajuste je raširio na desni bok, Anderson se ubacio u sredinu, ali na petercu nije uspeo da iskontroliše loptu i ugrozi gol Crvene zvezde.

18:55

9. minut - BEN!

Nije loše šutirao ofanzivac crveno-belih, ali nije ni golman Olafson imao previše težak posao ovom prilikom...

18:53

7. minut - KANGA!

Oprobao se Gabonac, sa preko tridesetak metara, ali prvi pokušaj Crvene zvezde odlazi pored gola!

18:51

Podrška Zvezdi!

Izvor: FK Crvena zvezda

18:50

4. minut - EVANDER!

Ozbiljan udarac ofanzivca Mitjilanda. Jedan od najboljih igrača danskog tima raspalio je sa tridesetak metara, a Borjan je pogledom ispratio kako lopta odlazi preko gola.

18:46

Počinjemo!

Ekipa Mitjilanda izvela je početni udarac na ovom meču!

18:40

Anketa!

Crvenoj zvezdi pobeda bi donela mnogo, a verovatno bi i remi zadovoljio Dejana Stankovića i njegove izabranike. Kakav je vaš stav?

18:25

Još jednom, postava Zvezde!

Za njih 11 opredelio se Dejan Stanković:

17:55

Prethodni put u Danskoj!

Sećate se Kopenhagena?

Milan Borjan je odbranio ključni penal u 12. seriji, Radovan Pankov pogodio za neverovatnu pobedu... Bila je to prava drama! Crvena zvezda ima lepe uspomene iz Danske, a večeras mogu da ispišu još jednu stranicu klupske istorije.

Pogledajte sve penale koji su Zvezdi doneli veliku pobedu.
Izvor: Youtube/AdriaSporting
17:25

Rezervisti:

Treneri Bo Henriksen i Dejan Stanković imaju mnogo opcija na klupi.

Mitjiland: Losl, Tompson, Kuls, Hoeg, Mabil, Jensen, Čarls, Maroni, Hansen, Biliti, Lind, Simsir

Crvena zvezda: Popović, Gordić, Gajić, Pankov, Krističić, Petrović, Stanić, Eraković, Lazetić, Dioni, Bakajoko

17:20

Sastavi!

Mitjiland: Olafson - Dalsgor, Svjatčenko, Dir - Anderson, Kajuste, Nvadike, Paulinjo - Evander - Isaksen, Pisto

Crvena zvezda: Borjan - Dragović, Sanogo, Degenek - Gobeljić, Kanga, Srnić, Rodić - Ivanić, Falko - Ben

Izvor: PROMO/Facebook/FK Crvena zvezda/Nikola Mitić

16:45

Ko bi mogao da zablista?

Možda Mirko Ivanić? Ofanzivac crveno-belih bio je impreisvan prethodne sezone, a ove ne uspeva da postigne takve rezultate. Lestvica je podignuta visoko, a navijači očekuju da konačno vide Mirkov prvi gol u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja!

15:55

Zvezdin tim!

Ponovo će biti kombinovanja, crveno-beli ne mogu da računaju na sve igrače. Stanković će, verovatno, ponovo postaviti ekipu u formaciju 3-4-3, a ovo je očekivani sastav srpskog šampiona.

15:10

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 18:45 igraju treće kolo grupne faze Lige Evrope i imaju priliku da još jednim dobrim rezultatom sebe približe evropskom proleću.

Nakon dve pobede, u Beogradu protiv Brage i na gostovanju Ludogorecu u Razgradu, crveno-belima su porasli apetiti, pa sada mogu da razmišljaju o prvom mestu u grupi. Neće biti lako, ali to u ovoj fazi takmičenja niko ni ne očekuje!

Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos utakmice Mitjiland - Crvena zveda.