TražI ga Real, a on vodi Zvezdu u Ligi šampiona! Nova sjajna partija velikog talenta, nije ni čudo što ga zovu u Madrid!

Autor Nemanja Majstorović

Crvena zvezda nastavlja put u Ligi šampiona, a fantastičnu partiju pružio je Stefan Leković.

Crvena Zvezda pobijedila u Ligi šampiona na krilima Lekovića Izvor: MONDO/Dušan Ninković

Crvenu zvezdu čeka okršaj sa Mitjilendom u Ligi Evrope u četvrtak (18.45), a omladinci su im pokazali put do pobjede.

Mladi tim crveno-bijelih (do 19 godina) je ostvario novu pobjedu u Ligi šampiona i tako je došao do posljednjeg koraka za plasman u eliminacionu rundu. Briljirao je Stefan Leković, momak koga traži madridski Real!

Izabranici Marka Neđića su i u revanšu savladali Sent Patrik - 2:0 (1:0). Pobjedu su ostvarili i u prvom meču u Irskoj (2:1) pa su u Beogradu "ovjerili" prolaz. Naredni rival biće im bolji iz duela Empolija i Domžalea.

Poveli su crveno-bijeli već u 12. minutu kada je Stefan Leković zatresao mrežu Džoša Kilija glavom posle prekida. Sa golom prednosti su otišli na pauzu. Gosti su bili svjesni da moraju da krenu u napad u drugom dijelu i to se i dogodilo.

Mihajlo Milosavić je u 80. minutu završio prelijepu akciju poslije dodavanjaAleksandra Kahvića, u tome je pomoglo i nepotrebno istrčavanje golmana Kilija. Mogao je konačan rezultat da bude i ubjedljiviji, ali je Kahavić pogodio prečku.

Sjajni Leković je bio ujedno i najbojli igrač na terenu, pa i ne čudi što su za njegove usluge zainteresovani Madriđani.