Sergej asistirao za trijumf Lacija, vječiti rival "iz minusa" slavio na Sardiniji, novajlija lak zalogaj za šampiona!

SMS poveo Lacio ka pobjedi, Roma nadoknadila 1:0, Inter lako sa Empolijem.

serija a 10. kolo lacio fiorentina kaljari roma empoli inter  Izvor: Profimedia

Sergej Milinković-Savić odigrao je značajnu ulogu u pobjedi Lacija nad Fiorentinom, u derbiju večeri desetog kola Serije A!

Srpski internacionalac je bio pokretač sjajne akcije svog tima za vođstvo, koja je krunisana asistencijom za Pedra, španskog veterana u nebeskoplavom dresu!

LACIO – FIORENTINA 1:0 (0:0)

Reprezentativac "orlova" uočio je Španca na lijevoj strani, a ovaj nije oklijevao sa udarcem, omogućivši Srbinu da upiše četvrtu asistenciju u sezoni.

SMS se prije samo nekoliko dana utopio u sivilo ekipe koja je doživjela debakl na Bentegodiju (4:1) nakon velikog trijumfa nad Interom (3:1) u kojem je postigao i pogodak.

Večeras je, ipak, uspio da popravi utisak...

U isto vrijeme, vječiti rival Lacijala stigao je do tri boda iz duela sa pretposljednjim Kaljarijem – tek nakon preokreta.

Roma se sa zaostatkom suočila u 52. minutu poslije gola Leonarda Pavoletija, ali je "vučica" uspjela da "pregrmi" ovo gostovanje i kući krene sa cijelim plijenom.

Za preokret joj je bilo potrebno samo sedam minuta – u 71. i 78. minutu su pogađali Rodžer Ibanjez i Lorenco Pelegrini.

U posljednjem meču večeri, Inter je opravdao ulogu favorita na gostovanju Empoliju.

Tim sa stadiona "Karlo Kastelani" odolijevao je nerazurima do 34. minuta, kada je Danilo d'Ambrozio postao drugi defanzivac koji je pogađao bar jednom u svih sedam posljednjih sezona Serije A (prvi je Leonardo Bonući, koji večeras nije imao razloga da slavi...).

Pobjeda je potvrđena polovinom nastavka, kada mu se na spisku strijelaca pridružio Federiko Dimarko.