Šok u Torinu - Juventus poražen u 90+5! Prošlo tek deset kola, a velikan kasni 13 bodova za prvim mjestom!

Ogroman kiks "stare dame" nakon podjele bodova u Derbiju Italije!

serija a 10. kolo juventus sasuolo 1 2 Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Želio je Juventus, nakon remija u Derbiju Italije sa Interom (1:1), da trijumfom nad Sasuolom napravi iskorak ka vrhu – ili, bolje reći, za početak prema prve četiri pozicije.

Umjesto toga, tim Masimilijana "Maksa" Alegrija pretpio je bolan šamar!

JUVENTUS – SASUOLO 1:2 (0:1)
/Mekeni 76 - Fratezi 44, Lopez 90+5/

Strateg "bjankonera" pridružio se večeras legendarnom trenerskom dvojcu Marčelo Lipi – Đovani Trapatoni, koji su više od 200 puta sjedili na klupi torinskog kluba u italijanskoj eliti.

Jubile je proslavljao i stub odbrane Juventusa Leonardo Bonući, koji je večeras po 400. put zaigrao u dresu ovog kluba u Seriji A, ali im je Sasuolo pokvario slavlje.

Srpskog internacionalca Filipa Đuričića večeras nije bilo u zapisniku Sasuola zbog povrede mišića, a u njegovom odsustvu, gostujuće pristalice slavile su Davidea Fratezija i Maksima Lopeza!

Fudbaler koji je tokom omladinskog staža bio u oba rimska kluba matirao je odbranu Juventusa krajem prvog poluvremena, dok je Francuz šokirao domaće nakon kontranapada u petom minutu nadoknade drugog!

Između ta dva gola, petnaestak minuta prije kraja, Veston Mekeni je pogodio glavom nakon slobodnog udarca Paula Dibale, ali šta to sad znači domaćima...

Obzirom da je Milan sinoć nastavio sa odličnim rezultatima, zaostatak Juventusa za rosonerima sada iznosi ogromnih 13 bodova.

Toliko bi mogli da kasne za Napolijem, ukoliko tim Lučana Spaletija sutra uveče na "Maradoni" dođe do pobjede nad Bolonjom.