Mesi ovo nije doživio u životu - ponizio ga trener: Učinio ono što niko ne smije, ali je bio u pravu!

Autor Milutin Vujičić

Da je bio loš, bio je, ali ovako nešto ne pamti.

Poketiono izvadio Mesija na poluvremenu pariz pobijedio Izvor: Profimedia

Argentinski fudbaler Leo Mesi stigao je ovog ljeta u Pari Sen Žermen, međutim i dalje "traži" formu iz Barselone.

Postigao je tri gola u Ligi šampiona, ali ga nikako ne ide u Ligi 1 za koju mnogi kažu da je drastično slabija od Primere. Ipak, Mesi je loše počeo u francuskom prvenstvu i u prva četiri meča se nije upisao u strijelce za najduži post od početka karijere, da bi u petom meču doživio i poniženje.

Njegov trener Maurisio Poketino zamijenio ga je na poluvremenu utakmice protiv Lila, dok su gubili 1:0, pošto je Mesi odigrao još jednu ispodprosječnu utakmicu, a ne pamti se da li mu se to nekad desilo u karijeri.

Nije u pitanju povreda, Mesi je igrao loše, ali malo ko bi pomislio da će ga trener poniziti na takav način.

Mesi je zaigrao od starta meča, u tandemu sa Nejmarom, dok Mbapea nije bilo u sastavu, ali je za prvo poluvrijeme uputio dva neprecizna udarca ka golu Lila, nije napravio nijedan dribling, ali je stvorio jednu šansu saigračima koja nije iskorištena. Malo kada je odigrao tako slabu utakmicu, pa je i dalje bez gola.

Da stvar bude gora, Poketino je uveo njegovog zemljaka, skandal-majstora Maura Ikardija, koji je prethodnih dana bio u centru pažnje zbog toga što je prevario suprugu Vandu Naru.

PSŽ je inače gubio od 31. minuta golom Žonata Davida, međutim izgleda da su promjene zaista dale rezultat.

Prvo je kapiten Markinjos u 74. minutu pogodio posle centaršuta Anhela di Marije, da bi isti fudbaler na pas Nejmara u 88. minutu bio "anđeo čuvar" Pari sen Žermena. Izgleda da mogu i bez Mesija protiv šampiona Francuske...