Švajcarac majstorskim golom pokvario "izlet" Borusije u Majncu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Trebala je to da bude nova pobjeda Menhengladbaha u Majncu, ali defanzivac domaćih nije se predavao.

bundesliga 11 kolo majnc borusija menhengladbah 1-1 Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Borusija Menhengladbah nastavila je niz bez poraza u Majncu, ali nije uspjela da nastavi sa serijom pobjeda na ovom gostovanju, gdje nije izgubila posljednjih pet godina.

Poslije tri vezane pobjede Borusija je ovog puta odigrala 1:1 u Majncu, iako se činilo da će pogodak Nojhausa u 38. minutu biti dovoljan za novi trijumf posebno kada se razbranio golman Jan Zomer.

Skidao je Švajcarac sve domaćim fudbalerima sve dok se ispred gola nije našao njegov sunarodnik, Silvan Vidmer.

Desni bočni Majnca u 66. minutu našao se u šesnaestercu protivnika, a onda svojom slabijom, lijevom nogom pogodio suprotne „rašlje“ i tako upisao svoj bundesligaški prvenac.

Borusija je tako propustila priliku da eventualnom pobjedom bar na kratko preuzme petu poziciju na tabeli, na kojoj je upravo Majnc.