Zrinjski je jesenji prvak i prvi favorit za titulu: Bilbija i Kamenar srušili Tuzla siti na Tušnju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Derbi 17. kola pripao gostima iz Mostara, koji sada imaju dvocifrenu prednost nad prvim pratiocem.

mtel premijer liga bih tuzla siti Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Poslije sedme vezane pobjede “plemića” sada se bez ustezanja može reći da je Zrinjski definitivno prvi favorit za osvajanje šampionske titule u M:tel Premijer ligi BIH.

Ekipa Sergeja Jakirovića to je dokazala i pobjedom 2:0 u derbiju 17. kola upravo nad prvim pratiocem, Tuzla sitijem.

Nadali su se Husref Musemić i njegovi izabranici da nakon remija u prvom međusobnom duelu mogu da pobjedom protiv Zrinjskog na svom terenu smanje zaostatak za Mostarcima na samo četiri boda, ali umjesto toga, Zrinjski je novim trijumfom odmakao na dvocifrenu prednost.

Nemanja Bilbija i ovog vikenda dokazao je da je najbolji igrač M:tel Premijer lige BIH i svojim 14. golom sezone načeo Tuzla siti, koji je i prije tog 21. minuta imao nekoliko šansi za vođstvo.

Imali su I gosti, pa je nakon udarca Zlomislića preko prečke uzvratio Krpić na drugoj strani.

Dugo je trajala akcija Zrinjskog za pogodak, kome je kumovao i golman Tuzla sitija Brajlović, koji je poslije centaršuta Ćorluke ispustio loptu, pa čak I oborio Bilbiju, međutim, akcija je nastavljena.

Pokušao je Malekinušić, lopta je izblokirana na gol-liniji, ali se odbila do Bilbije, koji ovu priliku nije propustio – 0:1!

Već u sljedećem napadu moglo je biti 1:1, ali je Mehanović u dobroj situaciji šutirao direktno u Čondrića.
Pet minuta kasnije Tičinović je mogao da udvostruči prednost gostiju, međutim pogađa prečku, a seriju prilika u prvom poluvremenu zaključio je Mišić udarcem pored gola.

U nastavku očekivala se reakcija Musemićeve ekipe, ali je Zrinjski bio taj koji je I dalje napadao, pa je Brajlović morao da spašava svoj gol poslije udarca Sabljića, da bi nešto kasnije Tičinović šutirao pored gola u situaciji “jedan na jedan”.

Samo dvije minute nakon što je ušao u igru Kamenar je bio u šansi, ali Brajlović brani, međutim, Jakirovićev “džoker” iskupio se već u 69. minutu pogotkom za 2:0.

Bila je to dobra akcija Zrinjskog, ali je imao rezervista gostiju I malo sreće jer je lopta odskočila ispred Brajlovića i završila u mreži – 0:2!

Tuzla siti do kraja meča nije uspio da preuzme inicijativu i zasluženo je upisao treći poraz u sezoni, nakon kojeg zaostaje 10 bodova za vodećim Zrinjskim.

Ekipa Sergeja Jakirovića ovom pobjedom osvojila je i titulu jesenjeg prvaka, pošto su do kraja jesenjeg dijela šampionata ostala još dva kola.