Zvezda ispala iz Lige šampiona: Oslabljeni crveno-bijeli bez šanse u Italiji, ništa od proljeća u Evropi

Izabranici Marka Neđića nisu uspjeli da obezbijede proljeće u Evropi.

crvena zvezda ispala iz omladinske lige šampiona  Izvor: MN PRESS

Neće omladinci Crvene zvezde dočekati proljeće u Ligi šampiona. Crveno-bijeli nisu uspjeli da ostanu u takmičenju.

Empoli je bio nemilosrdan protiv srpskog tima i na svom terenu je slavio lako i ubjedljivo (5:0).

Poslije prvog meča i remija u Beogradu (1:1) bilo je asno da Zvezda mora na gostovanju da ide na pobjedu. Protivnik im to nije dozvolio.

Magacu je prvi pogodio mrežu već u 13. minutu, da bi Aslani tri minuta kasnije duplirao prednost. Već tada je bilo sve gotovo. U nastavku je Balanzi u 61. uvećao vođstvo, Aslani je u 65. dao svoj drugi gol, da bi Logrieco u 90. postavio konačan rezultat.

Nemaju izabranici Marka Neđića za čim da žale, pošto su bili bez četvorice standardnih igrača (Stefana Marinkovića, Viktora Radojevića, Aleksandra Kahvića i kapitena Marka Ćurića). Uz sve to je bila vidljiva i razlika u godinama što je domaćin surovo kažnjavao.

ZVEZDA: B. Marinković, Mimović (od 46. Pantić), Leković, Melentijević, Marić, Lečić, Stojanović (od 72. Rakić), Ognjenović (od 58. Bošković), Branković, Nikolašević (od 72. Milosavić), Pirgić (od 81. Đurić)

EMPOLI: Biađini, Moreli, Evanđelisti (od 72. Guarino), Pecola, Rica (od 65. Barsi), Rosi (od 72. Logrieco), Aslani, Inosenti, Baldanzi, Facini (od 58. Ignjaćiti), Magacu (od 72. Hejmison).