SENZACIJA! Totenhem izgubio od petog tima Slovenije!

Katastrofalna godina "pijevaca" u Evropi.

liga evrope totenhem izgubio od mure Izvor: Profimedia

Totenhem je doživio šokantan poraz u Sloveniji! Fudbaleri Mure, trenutno petoplasiranog tima tamošnjeg prvenstva savladali su ekipu Antonija Kontea rezultatom 2:1, iako su za "pijevce" igrali asovi poput Harija Kejna, Dele Alija, Ho-Min Sona, Erika Dajera, Lukasa Moure...

Tim na čijoj je klupi cijeli meč presjedio bivši zlatni "orlić" Staniša Mandić pobijedio je istorijskim golom u 94. minutu. "Dželat" Totenhema tada je postao Amadej Maroša, a prethodno je mrežu favorita u 11. minutu zatresao mladi Tomi Horvat. Između ta dva pogotka, Konte je pokušao da razrmda kombinovani tim uvođenjem najboljih igrača sa klupe, ali nije mogao da uradi više od Kejnovog izjednačujućeg gola u 72. minutu.

Prije malo više od pola godine, Totenhem je izgubio u Zagrebu od Dinama i ispao iz Lige Evrope, a sada je u Konferencijskoj ligi doživio neprijatan poraz u još jednoj državi bivše Jugoslavije. I ta dva rezultata govore o tome koliki su problemi zahvatili londonski klub i koliki je posao pred Antonijom Konteom.

Podsjetimo, Italijan je preuzeo tim u novembru i vodio ga je na četiri utakmice, a na stadionu Ljudski vrt u Mriboru doživio je prvi poraz na klupi engleskog velikana.