zvezda spartak 3 0 superliga srbije

Zvezda ekspresno srušila Spartak, nastavlja da juri Partizan: Dva brza gola i idealni Ben - na "Marakani" hoće titulu!

Crvena zvezda je sa dva ekspresna gola na startu prvog i drugog poluvremena sve riješila na ovom meču!

zvezda spartak 3 0 superliga srbije Izvor: Promo

Rutinska pobjeda za Crvenu zvezdu protiv Spartaka, 12. u nizu u duelima sa ovim rivalom!

Brzo je “otvoren” Spartak, već poslije devet minuta je pao prvi gol, a kada je poslije samo 30 sekundi drugog dijela igre pao drugi gol za Zvezdu bilo je jasno da gosti nemaju šta da traže

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 3:0 (1:0)
/Rodić 9, Ben 46, 71/

Tim Dejana Stankovića je od samog starta meča diktirao tempo, a nakon što je poslije centaršuta El Fardu Bena iz slobodnog udarca Milan Rodić dao gol za 1:0 vidjeli smo prilično mirno prvo poluvrijeme.

Strasti su se uzburkale tek kada je sudija svirao kraj prvog dela igre, pošto je Dejan Stanković isprovociran sa klupe Spartaka i krenuo je u raspravu! Ipak, uspjeli su da ga smire i na odmor se otišlo sa golom prednosti za crveno-bijele.

Bilo je jasno da je sve gotovo što se tiče rezultata već poslije pola miuta drugog poluvremena. Iskoristili su Filipo Falko i El Fardu Ben lošu komunikaciju u odbrani Subotičana i na asistenciju Italijana napadač kojem je ovo bio 150. meč u Zvezdi dao je gol!

Ben je do kraja meča postigao još jedan gol, opet poslije greške odbrane protivnika i tako postavio konačnih 3:0.

16:16

85. minut: Gobeljić pokušava!

Marko Lazetić je znalački propustio loptu iza leđa i dodao je do Marka Gobeljića koji je šutirao, ali preko gola! Još malo do kraja...

Izvor: Promo

16:05

77. minut: Kakav promašaj!

Dolazi na petercu lopta do Mirka Ivanića, ali on je šalje daleko iznad gola. Ništa od 4:0, ali Crvena zvezda dominantna.

16:03

Aplauzi za Bena

Izlazi El Fardu Ben, menja ga mladi Marko Lazetić, dok umesto Aleksandra Kataija u igru ulazi Nenad Krstičić.

16:00

71. minut: BEN! Kakav gol!

Ogroman nesporazum u odbrani Spartaka i a prazan gol je poslao loptu Ben!

Nisu dobro komunicirali defanzivci Spartaka, pa su se golman Dubljanić i štoper Branković sudarili, a Ben je na svom 150. nastupu za Crvenu zvezdu dao drugi gol.

15:56

PONIŠTEN GOL!

Nije dodirnuo ovu loptu Ben, ali je uticao na igru i ostaje 2:0.

Menja Stanković u ovom prekidu, Gobeljić menja Rodića, a Stanić ulazi umesto Srnića.

15:52

63. minut: GOOL! FALKO!

Odličan meč za Italijana, sada pogađa za 3:0!

Sada je Mirko Ivanić prošao po boku i video Falka koji se ubacio u srce 16 metara. Naleteo je Italija i savladao golmana Spartaka.

Ali ide sudija ovo da proveri...

15:50

61. minut: FALKO!

Namestio se na levu nogu Falko, ali golman Spartaka se opružio koliko je dug i odbranio to. Posle kornera opet lopta kod Falka, ali bez šanse za Zvezdu!

15:49

55. minut: Njegoš!

Šutirao je vezista Crvene zvezde sa distance, jak je bio to udarac, ali je bio neprecizan i otišao je daleko iznad prečke!

15:34

46. minut: GOOOL!

El Fardu Ben posle 30 sekundi drugog poluvremena!

Izbacio je daleko loptu Eraković, odbrana Spartaka nije reagovala kako treba i Filipo Falko je glavom prebacio štopere Subotičana.

El Fardu Ben se našao na pravom mestu i dao gol!

15:34

Evo Falka!

Kreće drugo poluvreme, a na teren će Filipo Falko koji je ušao umesto Milana Pavkova. Sada će Zvezda igrati bez klasičnog napadača, verovatno očekujemo Bena u špicu.

A evo i ključnog detalja iz prvog poluvremena, kada je Milan Rodić doneo prednost svom timu:

Gol levog beka Crvene zvezde već na početku utakmice.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

15:16

POLUVREME!

Crvena zvezda je rano povela golom Milana Rodića koji je sjajno reagovao nakon centaršuta El Fardu Bena, a do kraja poluvremena bilo je malo pravih prilika.

Sada čekamo kako će se odvijati drugo poluvreme!

15:14

NERVOZAN STANKOVIĆ!

U poslednjem napadu u ovom poluvremenu Slavoljub Srnić je šutirao i izblokiran je. Tražio je igranje rukom i penal, ali ga nije dobio.

Sudija je svirao kraj poluvremena, a onda se video nervozni Dejan Stanković! Kada su svi krenuli u svlačionicu trener Crvene zvezde je dobacivao nekome i nekoliko ljudi iz njegovog stručnog štaba ga je jedva smirilo.

15:11

43. minut: Sada preti Spartak!

Abraham je šutirao sa ivice 16 metara i namučio Borjana, konačno da su i gosti zapretili golu MIlana Borjana!

15:00

33. minut: Šansa!

Katai je trčao za Ivanićevom loptom i nije je stigao! Bio je to ipak malo jači pas nego što je bilo potrebno.

14:55

29. minut: Žuti karton!

Aleksandar Katai je nagazio Abrahama i sada je ovo prvi žuti karton na meču.

14:49

Jeste li videli ovaj detalj?

Crveni karmin, na licima igrača oba tima, a evo i zašto!

Izvor: Arena Sport/Screenshot

14:45

19. minut: ČARKE!

Milan Gajić i Nenad Srećković su bili u nešto jačem duelu, a desni bek Zvezde je posle toga bio ljut na igrača Spartaka i ušli su u verbalni konflikt. Ipak, vrlo brzo su se udaljili...

14:44

16. minut: Napada Zvezda!

Ne prestaje Crvena zvezda sa napadima! Dva kornera zaredom izvodi Ben, a posle drugog je Aleksandar Katai iz voleja prebacio gol rivala.

14:39

11. minut: BEN!

Mirko Ivanić je prošao po levom boku, a onda je centrirao. Naleteo je El Fardu Ben u sredinu, stigao do lopte i promašio!

Uz sve to zakačio je golmana Spartaka po licu, pa smo imali manji prekid dok se Dubljanić nije oporavio.

14:35

9. minut: GOOOOL!

Rodić je zatresao mrežu!

Sviran je slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa desne strane, a centaršut je uputio El Fardu Ben. Naleteo je Rodić iz drugog plana i skrenuo glavom loptu u mrežu!

14:31

Počelo je!

Već u prvom minutu napao je Spartak, ali ništa od tog napada! Potom se povredio kapiten gostiju Stefan Milošević, ali je ipak nastavio meč.

14:04

Dve serije!

Crvena zvezda je na 11 uzastopnih mečeva savladala Spartak, prošli put kada su igrali sa crveno-belima i ostali neporaženi Subotičani bila je 2016. godina.

Sa druge strane, čak dva meseca je prošlo otkako je Spartak izgubio zadnji meč u Superligi Srbije.

14:00

Ovako izlazi Spartak!

SPARTAK (4-4-1-1): Dubljanić - Branković, Ivančević, M. Bogićević, Milošević - Bijelović Šimura, Vidaković, Srećković - Abraham - Nikolić.

13:18

Evo sastava Zvezde!

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1) : Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Petrović, Srnić - Ben, Katai, Ivanić, Pavkov.

IZMENE;: Gordić, Degenek, Pankov, Krstičić, Falco, Stanić, Lazetić, Gobeljić, Vukanović.

13:05

Još nešto više od sat vremena!

Do početka meča ostalo je nešto više od sat vremena, a ovaj meč je od velike važnosti za crveno-bele!

Tim Dejana Stankovića zaostaje za Partizanom šest bodova i ima utakmicu manje, a uz to crno-beli igraju svoj meč od 16:30. Ukoliko Zvezda dobije Spartak, pritisak će biti na Partizanu.