Oblak primio pacerski gol, smijao se samom sebi! (VIDEO)

Autor Milutin Vujičić

U njegovu odbranu, lopta je imala čudnu putanju.

Jan Oblak primio pacerski gol Izvor: TV Arena sport/screenshot

Slovenački golman Jan Oblak (28) je vjerovatno najbolji čuvar mreže na svijetu, međutim i njemu nekad mogu da se dogode kiksevi, pa je u nedjelji primio jedan od amaterskijih golova u karijeri.

Srećom, njegov Atletiko Madrid je slavio 4:1 protiv Kadiza, pa će gol koji je primio na naivan način lakše "progutati".

Naime, Atletiko je odigrao slabo poluvrijeme, ali je to nadoknadio u nastavku i golovima Lemara, Grizmana i Koree stigao do lagodnih 3:0, da bi u 86. minutu Jan Oblak bio savladan na volšeban način. Toliko je bio u šoku zbog načina na koji je primio gol da se i samom sebi nasmijao.

Lozano je prodirao po desnoj strani i pokušao je da centrira, lopta je pogodila njegovog čuvara Karaska i dobila čudnu parabolu koja je prevarila i Oblaka koji ju je "zakucao" u sopstvenu mrežu.