Saudijci uložili milione, a oni pred ispadanjem u Čempionšip!

Njukasl junajted samo posrće i posrće.

njukasl upisao novi poraz u premijer ligi Izvor: Profimedia

Njukasl junajted je sredinom oktobra promijenio vlasnika. Navijači "svraka" su godinama bili kivni na Majka Ešlija, koji je na kraju pristao da klub proda bogatom konzorcijumu iz Saudijske Arabije, međutim ambiciozni projekat uopšte nije počeo onako kako su se nadali!

Dok se pričalo da će novi najbogatiji klub na svijetu pomrsiti račune velikanima, oni će se ipak sada grčevito boriti za opstanak. Ni u 14. kolu Premijer lige nisu pobijedili pošto su remizirali sa Noričom - 1:1 (0:0).

To znači da Njukasl početak decembra dočekuje na posljednjem mjestu na tabeli i svega sedam bodova, sve osvojeno poslije remija, dok još nisu osjetili slast pobjede.

Nije im pomogla ni promjena menadžera. Umjesto iskusnog Stiva Brusa došao je talentovani Edi Hau, međutim nema naročito kvalitetan igrački kadar na raspolaganju, tako da rezultati i ne čude toliko. I zato svi jedva čekaju zimu da vide koga će Arapi dovesti na "Sent Džejms park".

Iako su u devetom minutu meča ostali sa desetoricom jer je Klark dobio direktan crveni karton, bili su bliži pobjedi jer su vodili od 61. minuta i gola Vilsona iz penala.

Ipak, nisu uspjeli da izdrže do kraja, pa je Temu Puki u 79. izjednačio i postavio konačan rezultat.