Mesi ima Zlatnu loptu, Ronaldo rekord za sva vremena: Odlučio derbi i opet ušao u ISTORIJU svjetskog fudbala!

Autor Mladen Šolak

Dao je 800, pa 801. gol u karijeri i donio je Junajtedu "ludu" pobjedu protiv Arsenala!

Ronaldo dao 800 i 801 gol za pobjedu Mančester junajteda nad Arsenalom Izvor: Profimedia

Nestvarni Kristijano Ronaldo donio je Mančester junajtedu uzbudljivu pobjedu 3:2 protiv Arsenala, svog nesuđenog kluba!

U nedelji u kojoj je bio bijesan na urednika Frans fudbalana dan dodjele Zlatne lopte, Ronaldo je bio dvostruki strijelac i tako je dao svoj 800, pa 801. gol u zvaničnim utakmicama!

Kristijano je tako postao prvi igrač u istoriji fudbala koji je dostigao taj broj golova. Ovako izgleda vječna lista:

• Zlatan Ibrahimović 567...

Nevjerovatni CR7 je udarcem "iz prve" u 54. minutu na asistenciju Markusa Rašforda preokrenuo rezultat poslije komičnog gola Arsenala, a onda je udarcem iz penala u 70. minutu postavio konačnih 3:2 i zaokružio svoj nastup i utakmicu za pamćenje.

Iako njegova pojava još od kada se pojavio prije dvadesetak godina izaziva različita osjećanja kod ljubitelja fudbala, svi moraju biti jedinstveni u stavu da je Ronaldo definitivno jedan od najvećih koji su ikad igrali i koji su bez dileme obilježili istoriju ovog sporta. I to ne samo noviju istoriju!

Ronaldo je svoje golove rasporedio na nastupe za reprezentaciju i za četiri kluba - 130 za Junajted, pet za matični Sporting, 450 za Real Madrid, 101 za Juventus i 115 za Portugal.