Srbin primio najljepši gol u Italiji ove sezone: Vanja sjajno branio, ali nije mogao protiv "makazica" (VIDEO)

Golman Torina i reprezentacije Srbije Vanja Milinković Savić sjajno je branio na gostovanju u Kaljariju, ali ništa nije mogao protiv Žoao Pedra, koji je postigao jedan od najljepših golova u karijeri.

Kaljari - Torino, Serija A, 16. kolo, Vanja Milinković Savić Izvor: Fabio Murru/EPA

Na posljednjem meču 16. kola italijanske Serije A, koji je okončan remijem, postignut je vjerovatno najljepši pogodak u dosadašnjem dijelu sezone.

KALJARI - TORINO 1:1 (0:1)

Kreautor tog majstorskog gola bio je napadač Kaljarija Žoao Pedro, ali je uspio samo da donese bod ekipi sa Sardinije, koja je produžila crnu seriju na četiri uzastopna "egala", odnosno osam utakmica na kojima nije osjetila slast pobjede.

U prvom poluvremenu nije bilo nimalo interesantno, a jedino vrijedno pomena bio je autogol Andree Karbonija u 32. minutu.

Tada je Karboni intervenisao ispred napadača Torina Antonija Sanabrije, pokušao je da otkloni opasnost, a pogodio je vlastitu mrežu - 0:2.

Srpski reprezentativci Saša Lukić i golman Vanja Milinković Savić bili su starteri u gostujućem timu, a čuvar mreže "orlova" sjajno je reagovao u 51. minutu kada je "panterskom" reakcijom spriječio izjednačenje nakon udarca Žoaa Pedra.

Međutim, Milinković Savić nije mogao ništa već u narednom napadu kada je Brazilac Pedro "makazicama" fantastično pogodio sami ugao - 1:1.

I sa ovim neriješenim ishodom, tim Valtera Macarija je uspio da preskoči Đenovu na 19. mjestu, ali je ostao u zoni ispadanja, dok su "bikovi" četvrtim remijem u sezoni zadržali 13. poziciju na tabeli sa devet bodova viška od opasne zone.