Ovo se nikad ranije nije dogodilo! Dva gola direktno iz kornera, u istom kolu!

Nevjerovatan vikend u Seriji A.

Huan Kvadrado Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Dugo će se pamtiti 16. kolo Serije A!

U subotu je Inter deklasirao Romu u Rimu (3:0), a prvi gol na "Olimpiku" viđen je u 15. minutu kada je fenomenalnim udarcem direktno iz kornera Hakan Čalhanoglu savladao domaćeg čuvara mreže Ruija Patrisija.

Dan kasnije, ponovo gol iz ugla, ovaj put na utakmici Juventusa i Đenove.

Loptu kod korner zastavice ovaj put namjestio je Huan Kvadrado, za razliku od Turčina šutirao u dalji ugao i Salvatore Sirigu bio je nemoćan. "Stara dama" povela je u 9. minutu.

Pogledajte majstoriju Kolumbijca...

Podsjetimo, na klupu Đenove nedavno je sjeo legendarni Ukrajinac Andrej Ševčenko, ali je u tri uvodna meča uspio da osvoji samo bod (0:0 u gostima protiv Udinezea, te domaći porazi od Rome 0:1 i Milana 0:3).

Mogla je prednost "bjankonera" biti mnogo ubjedljivija, ali je za razliku od početka meča, Sirigu bio izuzetno raspoložen, te odbranio nekoliko zaista teških šuteva.

Ali, onaj Paula Dibale iz 82. minuta nije mogao. Argentinac je sjajno nanišanio, precizno šutirao i postavio konačnih 2:0.

Moglo bi se reći da su Torinezi rutinski slavili, dok Ševčenka očekuje mnogo posla na klupi Đenovljana, čije igre ni nakon promjene trenera nisu krenule uzlaznom putanjom. Ukrajinac tako ni nakon 360 minuta nije dočekao da se raduje postignutom golu.

Narednu priliku imaće sljedećeg vikenda, u utakmici godine za Đenovu - na program je veliki "Derbi dela Lanterna", protiv gradskog rivala Sampdorije, koja je ranije danas poražena od Lacija, uz odličnu igru, gol i asistenciju, ali i veliku glupost Sergeja Milinkovića-Savića, nakon čega su dodatno podgrijane priče da bi trenera Roberta D'Aversu mogao da zamijeni Dejan Stanković.