Lacio raspoložen u Đenovi: SMS i Imobile rešetali Sampdoriju, ali Srbin je bez razloga napravio veliku glupost!

"Nebesko-plavi" upisali novi trijumf.

Sergej Milinković-Savić Izvor: EPA/SIMONE ARVEDA/ANSA

Lacio u Đenovi je ostvario novi, sedmi prvenstveni trijumf.

U ranoj fazi meča poveli su gosti protiv Sampdorije. U 7. minutu Ćiro Imobile pokrenuo je akciju Rimljana, Matija Zakanji odlično je asistirao, a Sergej Milinković-Savić šutirao iz prve i lijepo pogodio za peti gol ove sezone i vođstvo gostiju.

Samo deset minuta kasnije 0:2. Imobile je ovaj put sjajno reagovao i poduplao vođstvo "nebesko-plavih", a ponovo je asistent bio Zakanji.

Ni tu nije bio kraj mukama domaćina. Još jednom je Imobile pogodio, u 37. minutu na dodavanje sjajnog Srbina.

Sa večerašnja dva gola, najbolji strijelac Lacija na vrhu najboljih golgetera u Kalču izjednačio se sa ove sezone fenomenalnim Dušanom Vlahovićem. On je ranije danas vodio Fiorentinu do trijumfa protiv Bolonje Siniše Mihajlovića.

U nastavku je Lacio rutinski čuvao prednost, držali su gosti sve u svojim rukama, a onda je u 67. minutu popularni SMS napravio izuzetno glup potez.

Prvi vođstvu svog tima 3:0, žestoko je reagovao na odluku sudije Mekaela Fabrija da ne dosudi prekršaj nad njim, koji je, istina, bio više nego očigledan. Zaradio je javnu opomenu, ali je evidentno glavnom arbitru uputio pogrdne riječi, zbog čega mu je on pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton.

Zbog ovog isključenja Sergej neće biti u sastavu Rimljana predstojećeg vikenda protiv Sasuola, a vidjećemo da li će kazna biti i drastičnija.

Uspjeli su do kraja domaći postići utješni pogodak, preko Manola Gabjadinija.

Što se tiče Sampdorije, nema sumnje da Roberta D'Aversu i njegov tim čeka veliki posao u nastavku sezone, mada ne bi bilo čudo da gazda Sampdorije Masimo Ferero već večeras uruči otkaz 46-godišnjem treneru koji se ne može pohvaliti dobrim rezultatima od jula, kada je sjeo na klupu đenovskog tima.

Sve su glasnije priče da bi mogao da ga zamijeni aktuelni trener Crvene zvezde Dejan Stanković.

Ekipa sa stadiona "Luiđi Feraris" u dosadašnjih 16 utakmica upisala je samo četiri trijumfa, uz tri remija i devet neuspjeha.