Nedavno "petardom" srušili Bajern, a sad primili šest golova za pola sata na svom terenu! Masakr Borusije!

Nevjerovatna utakmica u Menhengladbahu!

Menhengladbah - Frajburg, Bundesliga, 14. kolo Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Fudbaleri Borusije su odigrali vjerovatno najgore poluvrijeme u svojim karijerama s obzirom da su u tom periodu primili šest golova od ekipe Frajburga.

BORUSIJA MENHENGLADBAH - FRAJBURG 0:6 (0:6)

Već nakon prvih pet minuta bilo je 0:2, nakon što su Maksimilijan Egeštajn i Kevin Šade pogađali mrežu Jana Zomera, koji je u narednih 20 minuta morao još tri puta da vadi loptu iz svoje mreže.

Strijelci su bili Filip Linhart u 13, Nikolas Hofler u 19. i Lukas Holer u 24. minutu posljednjeg meča 14. kola.

Za šesticu se postarao Niko Šloterbek u 37. minutu za istorijskih 0:6 na "Borusija Parku" poslije prvog poluvremena što je bio i konačan rezultat!

Frajburg je prvi tim u istoriji Bundeslige koji je postigao pet golova u prvih 25 minuta na gostujućem terenu! Ovo je ujedno i rekord, pošto je Gladbah davne 1978. uspio da na poluvremenu vodi 6:0. Sada su bili na drugoj strani te priče...

"Koltovi" su u posljednjih pet mečeva izgubili samo jednom i to u posljednjem kolu na gostovanju u Kelnu (4:1), a krajem oktobra su "petardom" na ovom istom stadionu ispratili moćni minhenski Bajern i izbacili šampiona iz Kupa Njemačke - 5:0.

S druge strane, Frajburg nije u dobroj formi s obzirom da je povezao dva poraza u Bundesligi. Osim toga, posljednji put je slavio na "Borusija Parku" u maju 2008. godine dok su oba tima nastupala u "Cvajti".

Šta se onda u nedjelju desilo i jednima i drugima?

Izvor: Sascha Steinbach/EPA