Nekadašnji ljubimac Grobara rešeta kad god je starter! S dva gola spasio Hertu poraza u Štutgartu (VIDEO)

Nekadašnji fudbaler Partizana Stevan Jovetić je nastavio da postiže golove kad god je u startnih 11 berlinske Herte.

Štutgart - Herta, Bundesliga, 14. kolo, Stevan Jovetić Izvor: FILIP SINGER/EPA

Otkako je ovog ljeta stigao u prestonicu Njemačke kao slobodan igrač, kapiten reprezentacije Crne Gore zabilježio je ukupno pet pogodaka za berlinski tim u svom sedmom nastupu kao starter.

U nedjelju se četvrti put upisao u strijelce u Bundesligi, jednom je pogađao u Kupu Njemačke, ali to ni ovog puta nije bilo dovoljno za petu pobjedu berlinskog tima u aktuelnoj sezoni.

ŠTUTGART - HERTA 2:2 (2:1)

Štutgart je poveo 2:0 pogocima Omara Marmuša i Filipa Forstera u prvih 20 minuta, ali je Herta uspjela da se vrati zahvaljujući golovima Stevana Jovetića.

Nekadašnji ljubimac "Grobara" je najprije majstorskim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 40. minutu prepolovio zaostatak domaćina.

Imao je crnogorski kapiten još jednu odličnu priliku da pogodi mrežu i izjednači rezultat u 75. minutu kada je iz slobodnog udarca odlično šutirao preko živog zida, ali je odbranio golman "švaba" Florijan Miler.

Ipak, ni raspoloženi čuvar mreže Berlinčana nije mogao ništa već u narednom napadu! Marvin Platenhart je centrirao, Ishak Belfodil spustio loptu u kazneni prostor, a tamo je prihvatio Jovetić i plasirao u mrežu - 2:2.

Time je spasio svoj tim poraza, ali i turskog trenera Tajfuna Korkuta, koji je debitovao remijem na klupi Herte. Turčin je na klupi berlinske ekipe naslijedio mađarskog trenera Pala Dardaija.

Crnogorac je inače rešetao mreže u svih pet najjačih evropskih liga, s obzirom da je tokom karijere prije njemačkog kluba nastupao za ekipe iz Italije (Fiorentina i Inter), Engleske (Mančester siti), Španije (Sevilja) i Francuske (Monako).