Zlatan u 92. minutu spasio Milan od poraza! Rosonerima "samo" bod u Udinama, sutra mogu da izgube prvo mjesto!

Milan je, kao i Juventus ranije tokom večeri, odigrao samo 1:1 sa timom kojem je jedini cilj opstanak u eliti.

serija a 17. kolo udineze milan  Izvor: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Prvi dan vikenda neće po dobrom pamtiti dva favorita za visok plasman u Seriji A!

Juventus je ranije tokom večeri osvojio "mršav" bod na gostovanju "davljeniku" Veneciji (1:1), a isti rezultat je upisao i Milan, na "Friuliju" kod Udinezea:

UDINEZE – MILAN 1:1 (1:0)
/Beto 17 - Ibrahimović 90+2/

Milan je u Udine stigao sa željom da stigne do 13. pobjede u sezoni kojom bi se učvrstio na prvom mjestu. Međutim, stvari su tekle kako Piolijev tim nije očekivao, što za rezultat može da ima pad sa prvog mjesta!

Rosonere sa liderske pozicije mogu da skinu Inter, koji sutra uveče na "Meaci" dočekuje Kaljari, te Napoli, koji će na "Maradoni" probati da stigne do tri boda protiv Empolija i sa kojim se Milan sastaje u velikom derbiju naredne runde.

Svakako, ne treba zaboraviti ni da Atalanta može da priđe Milanu na dva boda minusa, u slučaju da sutra trijumfuje nad Veronom na "Bentegodiju".

Ibrahimović je večerašnjim golom postao treći igrač od početka 2000. godine koji je postigao najmanje 300 pogodaka u ligama petice. Osim njega, to je još pošlo za rukom (a kome drugo nego) Kristijanu Ronaldu, koji je poentirao 483 puta, i Lionelu Mesiju, koji je to učinio osam puta manje.

Piolijev tim je, rekli smo, trenutno lider Serije A po broju bodova, ali i lider u svim ligama petice kada je u pitanju broj direktnih grešaka koje su dovele do pogotka rivala.

Od novembra Milan ih je napravio četiri, a upravo jedna takva večeras je dovela do rezultatskog minusa u Udinama.

Na polovini terena se nisu razumjeli Timu Bakajoko i Ismail Benaser, pa je uslijedila munjevita kontra Udinezea, koju je pogotkom materijalizovao Beto.

Brazilac je izašao sam ispred Majka Manjana koji mu je odbranio udarac, ali je napadač "zebri" imao sreću da mu se lopta vrati, pa drugu šansu za mat nije propustio.

Ipak, da Milan ostane bar neporažen na ovom duelu, pobrinuo se Zlatan Ibrahimović, golom u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Švedski napadač se odlično snašao pred domaćim golom, iskoristio smušenost domaće odbrane i poentirao za remi u meču koji je, na kraju, završen crvenim kartonom - iz igre je isključen Ajzak Sukses zbog udaranja Alesandara Florencija.