Veliki kiks Ajaksa - Tadić i ekipa ostaju bez prvog mjesta? Šok u Amsterdamu, čekaju i strijepe pred veliki derbi!

Krajnje neočekivani ishod na terenu šampiona!

ajaks izgubio od az alkmara Izvor: Profimedia

Poslije spektakularno odigrane grupne faze Lige šampiona (šest utakmica - šest pobjeda), Ajaks je doživio bolan neuspjeh u holandskom prvenstvu - poraz protiv AZ Alkmara kod kuće, 1:2!

Srpski as i kapiten "kopljanika" Dušan Tadić asistirao je u 73. minutu za gol sjajnom Sebastijanu Aleru, ali njihova ekipa tim pogotkom nije dobila ništa, jer je AZ pogađao i prije i poslije toga. Grčki napadač Vangelis Pavlidis u 50. minutu je donio vođstvo Alkmaru na Areni "Johan Krojf" (1:0), a mladi Marokanac Zakarija Abukhlal je u 83. postavio konačnih 2:1.

Tako je Ajaks doživio drugi poraz ove sezone i nije ga spriječio ni golom Pera Šursa u 94. minutu, jer je taj pogodak bio poništen zbog ofsajda. Velikan koga predvodi Tadić danas nije bio dovoljno dobar da izjednači i preokrene i zato sada mora da prati meč PSV-a u Najmehenu od 20 časova. Ako tim iz Ajndhovena pobijedi, postaće lider.

Današnji kiks veoma bi mogao da oteža posao Tadiću i ekipi jer im i u narednom vikendu dolazi ogroman izazov, veliki derbi protiv Fejnorda u Roterdamu.