Ajntraht od 0:2 do 5:2! Dok je Šik jurio het-trik, Kostić namještao golove!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpskom reprezentativcu neće se pisati nijedna asistencija, ali je Kostić namjestio tri gola i režirao valiki preokret Ajntrahta.

Filip Kostić Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Fantastičan meč u Frankfurtu odigrali su Ajntraht i Bajer Leverkuzen, a prvo ime susreta je srpski reprezentativac kojeg nećete pronaći u statistici.

Filip Kostić zvanično nije upisao niti gol, niti asistenciju, ali je praktično namjestio tri gola za veliki preokret Ajntrahta protiv Bajera, koji je od 0:2 stigao do pobjede 5:2!

Nakon dvadesetak minuta igre sve je bilo u znaku Patrika Šika, koji je postigao dva pogotka za šok u Frankfurtu 0:2.

Čeh je već u tom trenutku krenuo da juri het-trik, ali i sa 14 golova u sezoni i Roberta Levandovskog, koji je postigao dva više.

Ali Kostić i Ajntraht priredili su senzaciju kakva nije viđena u Frankfurtu još od oktobra 2008.

Tada je Ajntraht preokrenuo protiv Energi Kotbusa na 3:2, a u nedjelju uveče bilo je 5:2 nakon preokreta koji je režirao srpski reprezentativac.

Sve je počelo od kornera Ajntrahta i to manje od 60 sekundi nakon primljenog gola. Kostić je ubacio loptu iz ugla, a ona je nakon vazdušnog duela stigla na noge Tuti koji pogađa za 2:1.

Već u 30 minutu bilo je 2:2 nakon gola Linstroma, a u 50. gotovo preslikan korner iz prvog poluvremena – ponovo Kostić ubacuje, a ovog puta strijelac je Ndika - 3:2.

Fudbalsku bajku nu Frankfurtu u 66. minutu uljepšao je Kristijan Jakić, rođeni Splićanin koji je stigao na pozajmicu u Ajntraht iz Dinamo Zagreba.

Na svom debitantskom nastupu u Bundesligi mladi hrvatski fudbaler postigao je pogodak nakon prodora i centaršuta Kostića, ali je loptu dirao jedan defanzivac Bajera, pa asistencija nije zvanično upisana.

Iako je pitanje pobjednika bilo riješeno, Kostić i ekipa Ajntrahta ni tada nisu željeli da smanje "gas".

Samo par minuta minuta nakon što je poništen gol Kamade nakon direktne asistencije Kostića, srpski reprezentativac je još jednom probio po lijevoj strani i ubacio za Borea, koji vraća do Soa, a ovaj pogađa mrežu za „petardu“ – 5:2.

Ovom pobjedom Ajntraht se priključio ekipama koje se bore za Evropu, među kojima je i Bajer Leverkuzen na četvrtom mjestu, ali sada samo sa bodom prednosti nad Hofenhajmom.