Patrik Šik nastavio potjeru za Levandovskim: Češki golgeter "skida" Poljaka, a u trci je i "norveška zvijer" (VIDEO)

Robert Levandovski apsolutno dominira posljednjih godina u Bundesligi, ali ove sezone je dobio ozbiljnu konkurenciju.

Leverkuzen - Hofenhajm, Dortmund - Grojter Firt, Bundesliga, 16. kolo Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Napadač Bajerna i selekcije Poljske je i ove sezone lider na listi strijelaca u šampionatu Njemačke sa 18 postignutih pogodaka, međutim, od srijede uveče mu je ponovo za petama češki golgeter Patrik Šik.

Šik je postigao dva gola za prednost Bajera nad Hofenhajmom, ali su uporni gosti za samo tri minuta u finišu uspjeli da ostanu neporaženi i pokvare odličnu igru češkog napadača koji je stigao 16. pogotka u sezoni, odgovorivši Levandovskom na njegovu sjajnu partiju u Štutgartu (0:5).

Golgeter iz Češke je na "Baj Areni" najprije odlično reagovao i nogom na asistenciju Muse Dijabija pogodio mrežu Olivera Baumana, da bi u drugom poluvremenu majstorski glavom završio sjajan centaršut Pijera Hinkapije za sigurno vođstvo "apotekara" u sezoni.

Međutim, Anđelo Štiler i "štikla" Munasa Dabura "poništili" su Šikove pogotke u 80. i 83. minutu i osigurali bod gostima iz Sinshajma. Gotovo identična situacija dogodila se Šiku i Bajeru na prethodnom gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu (5:2), s tom razlikom da je ovaj put  za utjehu osvojio jedan bod iako je ispustio vođstvo od dva gola.

Poslije povratka na teren zbog nezgodne povrede, Norvežanin Erling Holand takođe je pokazao da se i na njega treba ozbiljno računati u trci za "zlatnom kopačkom" Bundeslige.

Večeras je Erling Holand, koji bi uz određene uslove ovog ljeta mogao da preseli u Barselonu, takođe zabilježio dva gola - najprije sa "kreča", a potom i glavom na asistenciju Julijana Branta u trijumfu protiv Grojter Firta - 3:0. Treći pogodak djelo je Donela Malena u 90. minutu za ovjeru trijumfa za smanjenje razlike na šest bodova u odnosu na vodeći Bajern.

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Ove sezone je 13 puta pogađao mrežu rivala, a ukupno posmatrano, postigao je 75 golova na 75 odigranih utakmica za ekipu sa "Vestfalena".