Goleada u Bergamu: Raspucana Roma savladala Atalantu, dva gola Abrahama

Autor Haris Krhalić

U okviru 18. kola Serije A, ekipa Rome je bila bolja od Atalante rezultatom 1:3.

U okviru 18. kola Serije A, ekipa Rome je, u Bergamu, savladala ekipu Atalante rezultatom 1:3. Bio je ovo prvi poraz za ekipu iz Bergama nakon šest uzastopnih pobjeda.

Atalanta – Roma 1:4 (1:2)
/Murielo 45+1 - Abraham 1, 82, Zaniolo 27, Smoling 72/

U prvoj minuti smo već vidjeli pogodak. Strijelac za Romu bio je Tami Abraham – 0:1.

Ovo je bio njegov jedanaesti gol za Romu u svim takmičenjima.

Vidjeli smo mnogo nervoze na početku utakmice, što je rezultiralo sa dva žuta kartona do devet minute, po jedan na obje strane.

Atalanta je u nastavku pružila bolju igru, ali Rimljani stižu do novog gola. Igrao se 27. minut kada je Zaniolo, nakon odlične akcije, pogodio za 0:2.

Mogla je Atalanta već u idućem napadu smanjiti vođstvo. Nakon odličnog ubačaja Josipa Iličića, pokušao je Frojler, ali Rui Patrisio brani.

Već u 33. minuti trener domaćih se odlučio za izmjenu. Izašao je štoper Džimšiti, a ušao napadač Murielo.

Pokazao se ovo kao dobar potez s obzirom da je Murielo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio na 1:2. Bio je to njegov osmi pogodak protiv Rome u Seriji A.

U drugom poluvremenu igralo se dosta mirno sve od 67. minute kada domaći stižu do izjednačenja, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

U 72. minuti Smoling nakon cetaršuta iz slobodnog udarca postiže pogodak za 1:3.

Abraham deset minuta kasnije postiže svoj drugi pogodak danas, za potvrdu pobjede i nova tri boda za Romu - 1:4.

Do kraja utakmice Atalanta je nekoliko puta zaprijetila golu Rimljana, ali se rezultat nije mijenjao.