Golgeteri iz Bundeslige već otišli da slave Božić - samo 6 pogodaka na 5 mečeva! Kostićev Ajntraht nastavio seriju!

Tim iz Frankfurta je zabilježio sedmi trijumf u Bundesligi za trenutno peto mjesto na tabeli. Subotnje mečeve obilježio i mali broj pogodaka.

Ajntraht - Majnc, Bundesliga 17. kolo Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Poslije efikasnih mečeva sa Bajer Leverkuzenom (5:2) i Borusijom Menhengladbah (2:3), subotnji meč Ajntrahta ovoga puta nije završen s mnogo pogodaka, ali jeste trećim vezanim trijumfom pred pauzu za Božić i Novu godinu.

AJNTRAHT - MAJNC 1:0 (1:0)

Iako su gosti nešto bolje ušli u utakmicu u Frankfurtu, domaći fudbaleri su uspjeli brzo da uspostave ravnotežu i povedu golom Jespera Lindstroma u 35. minutu.

Tada je Danac pogodio mrežu na asistenciju Kolumbijca Rafeala Borea, za kako se ispostavilo na kraju vrijedna tri boda - 1:0.

U nastavku je s klupe ušao Ajdin Hrustić, australijski fudbaler bosanskohercegovačkih korijena, koji je u 60. minutu demonstrirao klasu! Uočio je da je malo izišao s gola Robin Centner i majstorski pokušao lob sa 40-ak metara, međutim, prečka je spasila goste.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je odličnu utakmicu i bio stalna prijetnja po gostujućeg golmana Centnera zbog prodora i centaršuteva po lijevoj strani. Ipak, nije popravio svoj učinak od tri postignuta gola i šest asistencija ove sezone u Bundesligi.

Izvor: RONALD WITTEK/EPA

I na ostalim mečevima, strijelci nisu bili previše raspoloženi, očigledno su u mislima već bili na predstojećim praznicima i zimskoj pauzi, koja će trajati do 7. januara.

Ukupno na pet utakmica popodnevnog programa "palo" je samo šest pogodaka.