Bomba - makazice za pobjedu u 93. minutu: Dvije gluposti defanzivaca, on ih kaznio spektakularnim golom! (VIDEO)

Mladi fudbaler iskoristio neopreznost svojih rivala i prelijepim potezom savladao golmana za pobjedu.

maroko gol makazice  Izvor: twitter/screenshot/@MaghribGoals

Derbi 15. kola prvenstva Maroka pripao je domaćem FUS Rabatu, pošto su pogotkom u 93. minutu susreta postavili konačnih 3:2 protiv Vidada. Peti gol na meču postigao je Muntasir Lahtimi (20), a on je pravo remek-djelo.

Mladi vezni fudbaler iz Maroka riješio je derbi makazicama sa ivice kaznenog prostora i to nakon što je fantastično ispratio dvije greške gostujućih defanzivaca. Jedan je htio da loptu pošalje daleko naprijed pa mu je prešla preko noge, a drugi da je glavom vrati do golmana za šta nije upotrijebio dovoljno snage.

I kada je već prilika stvorena, Lahtimi se potrudio da je iskoristi. Idealno se pozicirao prije nego što je lopta pala na zemlju, namjestio je na udarac i napravio jedne od najljepših makazica svjetskog fudbala u ovoj sezoni.

Ovako je to izgledalo:

Bio je to fenomenalan pogodak za pobjedu i komplikovanje situacije na vrhu.

Vidad sada ima 35 bodova iz 15 odigranih mečeva, Raža Kazablanka je drugoplasirana sa 27 bodova i dva meča manje, dok je FAR Rabat iz 13 mečeva osvojio 23 boda. Te dvije ekipe će imati priliku da se približe lideru i da u drugom dijelu prvenstva pokušaju da se domognu trofeja.