Mohamed Salah igra u strašnoj formi: Juče je izjednačio rekord Stivena Džerarda

Autor Haris Krhalić

Jučerašnji gol egipatskom reprezentativcu je bio 13. koji je postigao u Londonu.

Salah Izvor: KHALED ELFIQI/EPA

Egipatski reprezentativac i fudbaler Liverpula Mohamed Salah igra u sjajnoj formi, a istu je potvrdio sinoć na Stemford Bridžu u remiju sa Čelzijem (2:2) kada je postigao lijep gol.

Čelsi je odstranio nezadovoljnog Romelua Lukakua i izbjegao poraz u velikom derbiju protiv Liverpula.

Ipak, taj rezultat će samo djelimično zadovoljiti i jedne i druge, jer je pravi pobjednik ovog derbija je Mančester siti, koji je na bezbjednoj udaljenosti na vrhu tabele gledao borbu svojih direktnih rivala.

Međutim, osim Sitija i Salah može biti zadovoljan. Njegov pogodak iz 26. minute bio 13. koji je postigao u Londonu, koliko ima dojučerašnji rekorder i legenda Liverpula Stiven Džerard.

"Redse" je do vođstva doveo Sadio Mane u 9. minuti. Nakon toga je Salah udvostručio prednost i činilo se da će Liverpul na odmor sa sigurnom prednosti.

Međutim, prvo je Mateo Kovačić sjajno pogodio u 42. minuti, da bi u sudijskoj nadoknadi Kristijan Pulišić pogodio za izjednačenje i, ispostavit će se, konačnih 2:2.