Ajntraht vodio sa dva gola na poluvremenu pa izgubio: Šokantna završnica i nova asistencija Kostića!

Autor Haris Krhalić

Borusija Dortmund je u fenomenalnoj utakmici, nakon preokreta, savladala Ajntraht rezultatom 2:3.

Ajntraht Borusija Dortmund 2:3 18.kolo Bundesliga Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

U 18. kolu Bundeslige Borusija Dortmund je na gostovanju pobijedila Ajntraht rezultatom 2:3. Ekipa iz Frankfurta je na poluvremenu vodila sa dva gola prednosti, ali je Borusija sa dva kasna gola uspjela stići do nova tri boda.

Bio je ovo prvi poraz Ajntrahta nakon tri vezane pobjede, dok je Dortmund ovim trijumfom prišao na šest bodova zaostatka Bajernu.

Ajntraht - Borusija Dortmund 2:3 (2:0)
/Bore 15, 24 - Azar 71, Belingem 87, Dahud 90/

Na samom početku utakmice Borusija je mogla doći do vođstva. Tomas Munije je pokušao, ali Kevin Trap odličnom odbranom spašava mrežu svoje ekipe.

Igrao se 15. minut kada su domaći došli do prednosti. Strijelac je bio Rafael Bore, koji je na asistenciju Filipa Kostića pogodio za 1:0. Bila je to sedma asistenicija za Kostića u Bundesligi ove sezone.

Nakon samo devet minuta vidjeli smo novi pogodak. Bore je ovog puta pokupio odbijeni loptu i postigao svoj novi pogodak - 2:0. Bio je to šesti gol napadača Frankfurta u ovoj sezoni.

Mogao je Ajntraht i do trećeg gola. Igrao se 30. minut kada je Evan Endika pogodio stativu.

Krajem prvog poluvremena Dortmund je mogao smanjiti rezultat. Prvo je Humels odlično šutirao glavom, a Trap odbranio da bi zatim Malen šutirao ali se lopta odbila od stativu.

Drugo poluvrijeme je donijelo puno bolju igru ekipe iz Dortmunda.

Pritisak Borusije na gol domaćih urodio je plodom u 71. minuti. Holand je uposlio Azara koji pogađa za 2:1.

Borusija je nastavila s dominacijom na terenu te je došla do izjednačenja u 87. minuti. Strijelac je bio Belingem – 2:2.

Do potpunog preokreta došlo je tri minute kasnije. Dahud, prekrasnim golom iz daljine, pogađa za pobjedu Borusije 2:3.

Ekipa iz Dormunda u idućem kolu dočekuje ekipu Frajburga dok Ajntraht gostuje kod Ausburga.