Frajburg bolji od Leverkuzena: Demiroviću deset minuta igre i asistencija za pobjedu

Autor Haris Krhalić

Frajburg je u okviru 17. kola Bundeslige savladao ekipu Bajer Leverkuzena rezultatom 2:1 (1:1), dok je Keln bio bolji od Štutgarta rezultatom 1:0.

Frajburg Bajer Leverkuzen 2:1 17. kolo Bundeslige Izvor: Sascha Steinbach/EPA

U 17. kolu Bundeslige ekipa Frajburga je na domaćem terenu savladala ekipu Leverkuzena rezultatom 2:1.

Domaći su ovom pobjedom preskočili Leverkuzen te trenutno zauzimaju treće mjesto na tabeli sa pet bodova manje od drugoplasirane Borusije Dortmund.

Frajburg – Bajer Leverkuzen 2:1 (1:1)
/Grifo 32 penal, Šade 84 – Aranguzia 45+1/

Frajburg je već u prvoj minuti mogao do gola. Šloterbek je pokupio centaršut, ali je njegov pokušaj zaustavio golman gostiju Lukaš Hradecki.

U nastavku smo gledali dobru utakmicu sa mnoštvom prilika na obje strane, ali nije bilo golova.

U 32. minuti, defanzivac Leverkuzena, Žeremi Frimpong igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na jedanaest metara. Siguran sa bijele tačke bio je Vinćenzo Grifo – 1:0.

Bio je to njegov četvrti pogodak u Bundesligi ove sezone.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena gosti stižu do izjednačenja.

Nakon kornera Tah je pokušao atraktivno makazicama, ali je lopta pogodila Aranguiza u glavu te se odbila u gol – 1:1.

U drugom poluvremenu vidjeli smo puno bolju igru Frajburga koja je krunisana golom u 84. minuti.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović, koji je u igru ušao u 80. minuti, uputio je odličan centaršut sa desne strane koji je iskoristio Šade za konačnih 2:1.

Frajburg u idućem kolu dočekuje ekipu Arminije, dok "apotekari" na domaćem terenu igraju protiv Union Berlina.

U posljednoj utakmici ove godine u Bundesligi, Keln je minimalnom rezultatom, na domaćem terenu, savladao Štutgart. Jedini pogodak na utakmici postigao je Modeste u 89. minuti.

Štutgart je ovim porazom ostao u zoni ispadanja, dok je Keln, sa nova tri boda, napredovao za dva mjesta te zauzima osmu poziciju.