Dušan Tadić se prekrstio, pa riješio veliki derbi! Ajaks se iskupio za kiks, a Srbin je junak! (FOTO)

Srpski reprezentativac donio pobjedu Ajaksu protiv Fejenorda.

fejnord - ajaks 0:2 dušan tadić postigao gol iz penala Izvor: Twitter/Printscreen/@ajaxclipsgoals

U prošlom kolu je Ajaks šokirao sve kada je izgubio od AZ Alkmara, ali se ekspresno iskupio.

U velikom derbiju holandskog fudbala su na gostovanju savladali Fejenord (2:0), a trijumf je potvrdio Dušan Tadić golom sa penala!

"Kopljanici" su poveli autogolom Senesija u 44. minutu, a kapiten Srbije i Ajaksa je u 79. minutu bio siguran sa "kreča". Prije izvođenja jedanaesterca se prekrstio, pa je stavio tačku.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Ajaks se na taj način u potpunosti vratio u borbu za titulu. Imaju 39 bodova, preuzeli su prvo mjesto, ali PSV može da ih prestigne. Imaju meč manje i dva boda manje, očekuje ih duel sa RKC-om.

Uz to će Tadić i ekipa uskoro dobiti i veliko pojačanje, pošto je Kristijan Eriksen raskinuo ugovor sa Interom i čeka se samo zvanična potvrda oko povratka u bivši klub. Podsjetimo, Danac zbog srčanih problema nije dobio dozvolu da igra u Seriji A, a to nije problem u Holandiji.