Šampion postavio rekord Bundeslige: Keln negostoljubiv domaćin ali protiv Bajerna se ne može, het-trik Levandovskog!

Bavarci su rutinski trijumfovali na gostovanju "jarčevima" i nanizali rekordnih 66 utakmica na kojima su postigli bar jedan pogodak u Bundesligi.

bundesliga 19. kolo keln bajern  Izvor: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

"Jarčevi" iz Kelna su ove sezone prilično negostoljubiv domaćin u Bundesligi.

Do ovog kola, na devet mečeva upisali su samo jedan poraz, međutim, stvari jednostavno moraju da se mijenjaju u negativnom tonu kada u goste stigne izuzetno raspoložen šampion!

KELN – BAJERN 0:4 (0:2)
/Levandovski 11, 63, 74, Toliso 26/

Pojedini kandidati za plasman na evropsku scenu ostajali su tokom sezone bez cijelog plijena na gostovanju Kelnu, ali ne i Bavarci, koji su u ranoj fazi odveli meč u željenom smjeru i ponovo odmakli šest koraka prvom pratiocu, Borusiji iz Dortmunda.

Robert Levandovski suvereno drži prvo mjesto na listi strijelaca, a danas je na stadionu "Rajn-Energi" upisao 21. pogodak u sezoni.

Pomoćni sudija je signalizirao da se Poljak nalazio u ofsajdu prilikom upućivanja lopte, ali je pregledanjem snimka utvrđeno da je sve bilo po propisima, pa je Bajern već u 11. minutu došao do prednosti – i do rekorda!

Branilac titule je, naime, nanizao 66 mečeva u Bundesligi na kojima je postigao bar jedan gol, što nikada nikome u ovom takmičenju nije pošlo za rukom.

Petnaest minuta kasnije, Levandovskom se na listi strijelaca na današnjoj utakmici pridružio Korentan Toliso prvim golom u sezoni, a stvari su za Bajern mogle da se zakomplikuju u 31. minutu, kada je mrežu iza Manuela Nojera zatresao Mark Ut.

Dvostruki asistent na današnjoj utakmici bio je Tomas Miler, koji je tako došao do brojke od 150 pripremljenih pogodaka u ligama petice. Od njegovog debija u Bundesligi, 16. avgusta 2008. godine, samo jedan čovjek ima više – Lionel Mesi ih je uknjižio 180.

Ipak, u ovoj situaciji je i VAR imao šta da kaže, a rekao je da se napadač Kelna u trenutku upućivanja lopte nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

U drugih 45 minuta, tim Julijana Nagelsmana nije dozvoljavao domaćima da ozbiljnije zaprijete, da bi u isto vrijeme još dva puta preko Levandovskog natjerao domaće defanzivce na kapitulaciju – za visokih 0:4!

Poslije lošeg kraja 2021. godine i samo jedne pobjede u posljednjih šest mečeva u prethodnoj godini, RB Lajpcig hvata zalet.

U novoj godini vicešampion Njemačke, koji se na kraju prošle godine nalazio na desetom mjestu, vezao je dva trijumfa.

Prvo je ubjedljivo savladan Volfsburg (4:1), koji je poslije sjajnog starta sezone upao u rezultatsku krizu, dok je danas RB Lajpcig došao do pobjede na gostovanju Štutgartu (0:2) i stigao do sedmog mjesta, samo dva boda udaljen od četvrte pozicije, koja vodi u Ligu šampiona.

Već pomenuti "vukovi" danas nisu uspjeli da na svom terenu savladaju Hertu (0:0), a za trijumf ne znaju od 6. novembra, kada su nadigrali Augzburg (2:0).