Ušao u drugom poluvremenu i sa dva gola riješio utakmicu: Napadač bh. korijena "odmjenio" Filipa Kostića u Ajntrahtu!

Heroj dana u Bundesligi je napadač Ajntrahta i reprezentativac Australije Ajdin Hrustić, koji je ušao s klupe i osigurao pobjedu frankfurtskom timu na gostovanju u Štutgartu.

Štutgart - Ajntraht, 2:3, Bundesliga, 21. kolo Izvor: FRIEDEMANN VOGEL / POOL/EPA POOL

Iako su frankfurtski "orlovi" u subotnjem 21. kolu Bundeslige nastupili bez najboljeg igrača Filipa Kostića zbog bolesti, reprezentativca Srbije "odmjenio" je fudbaler bosanskohercegovačkih korijena Ajdin Hrustić i osigurao prekid crne serije od tri meča bez pobjede.

ŠTUTGART - AJNTRAHT 2:3 (1:1)

Hrustić je na gostovanju "švabama" ušao u igru u 46. minutu da bi samo minut kasnije donio vođstvo gostima iz Frankfurta nakon što je bio najviši u skoku poslije centaršuta iz kornera.

Nakon što je Saša Kalajdžić donio drugo izjednačenje Štutgartu, uslijedio je novi pogodak Hrustića u 77. minutu kada je poslije dodavanja Jensa Haugea odmah šutirao, lopta je zakačila nekog, promijenila smjer i prevarila Florijana Milera - 2:3.

Inače, Hrustiću su ovo bili prvi pogoci u dresu frankfurtske ekipe otkako je prošle godine došao iz holandskog Groningena, a  nedavno je takođe postigao i prva dva pogotka za selekciju Australije.