Tri utakmice - četiri gola! Edin Višća vodi Trabzon ka tituli, prvoj od 1984. godine!

Edin Višća riješio je mali bosanski derbi u okviru turske Superlige.

edin višća Izvor: Anadolija/Hakan Burak Altunöz

Edin Višća nastavio je sa odličnim partijama u dresu Trabzonspora!

Bivši reprezentativac danas je u dva navrata savladao nekadašnjeg reprezentativnog kolegu Ibrahima Šehića, čuvara mreže Konjaspora, i tako donio novi trijumf svom timu (2:1).

U derbiju 25. kola turske Super lige, lider na tabeli Trabzonspor ugostio je drugoplasirani Konjaspor, a bio je to i duel Višće protiv četvorice bosanskohercegovačkih fudbalera (Ibrahim Šehić, Amar Rahmanović, Amir Hadžiahmetović i Marin Aničić).

Višća je gol za vođstvo Trabzonsporap postigao u 32. minutu, kada je odličnom reakcijom iskoristio asistenciju Andreasa Kornelijusa i savladao Šehića.

Trabzonspor je šest puta bio šampion Turske - 1976, 1977, 1979, 1980, 1981. i 1984. godine.

Pri rezultatu 1:0 je završeno prvo poluvrijeme, da bi Višća drugi gol postigao u 67. minutu nakon odlične akcije Entonije Nvakemea.

Izvor: Anadolija/Hakan Burak Altunöz

To je treća utakmica za redom na kojoj se Višća upisivao u strijelce, a treba napomenuti da je zbog bolova u nozi teren napustio u 71. minutu, kada je ispraćen ovacijama oko 40.000 gledalaca na stadionu "Medikal Park".

Trabzonspor je lider na tabeli Super lige sa 60 bodova, dok je Konjaspor na drugom mjestu uz 12 bodova manje i jednom utakmicom "minusa".